ProfilyPohodová střelba (15.5.2011)

 
„U nás v ulici bydlel pan Svoboda, že se pořád smál, měl přezdívku Pohoda. Když jsem se ho zeptal, jakpak dneska je, říkával: “Pohoda.“

 

Ne, nebojte se, tady a teď nebudeme rozebírat folkově-trampskou tvorbu skupiny Máci, či Hop Trop, ale povíme si, jak se střílelo nedaleko Stříbra. Takže tak... ještě rozhicovaní z třetího X-Comu jsme s Ankou a Michalem (který se do Milovic nedostal) rozhodli podívat na nové hřiště nedaleko Stříbra. To se podařilo získat klukům z týmu BFG, kteří doposud hrávali převážně v Ošelíně a dlužno přiznat, že tento bývalý vojenský prostor se s jejich donedávna „domovským“ prasečákem, nedá vůbec srovnávat. Prostě pohoda a skvělé místo na barevnou válku.
 
 
Tato, veskrze nenáročná, pohodová, až tréninková, se měla odehrávat v duchu tréninku na D-Day, čímž bylo chápáno dobývání členité vyvýšeninky v poměru 3:1. Pohoda. Začalo se tedy střílet. My poprvé útočili... v brzké době dobyto. Pohoda. Pak znovu. Kdo nestřílí s námi, střílí proti nám. Rovněž dobyto. Klasika, mohutná střelba z obou stran hrrrr na ně.
 
 
Pak jsme začali bránit. S Michalem jsme se tak ocitli mezi osmi obránci a po domluvě trochu překopali taktiku. Val pod pevností s vlajkou se změnil v „němou barikádu“. Je to prosté. Nechat si protivníka – útok přijít na nekryté prostranství, neprozrazovat zbytečnou střelbou pozice a střílet na jistotu. Klasika, která zde slavila úspěch. Útok byl smeten a my měly jen dvě ztráty. Kooperace dopadla výtečně, nad všechna očekávání. V případě druhého útoku jsme se rozhodli trochu zablbnout, nechali jsme val nechráněný a v prostoru okolo bunkru udělali skrytou kruhovou obranu, která vyzobávala útočníky zmatené tím, že je na nárazníkové zóně nepřivítalo krupobití střel, jak je u většiny podobných stříleček zvykem. Opět jsme slavili úspěch a přestřelka začínala mít lehký military nádech.
 
 
Další v pořadí byl klasický konvoj, kde naše osmička díky skvělé strategii útočníků konečně dostala na prdel. Protivník szvolil slušnou strategii úderných malých jednotek, které vyčistily cestu. Pohoda na druhou. Přestřelka se změnila v zábavnou záležitost. A to vše jsme nakonec završili honěnou v prostoru rovnající se klasické vybíjené. Prostě pohoda.
 
 
Nedělní odpoledne se tak dá počítat za velmi vydařené. Nejen kvůli velice slušnému prostoru, ale hlavně kvůli názorné demonstraci, že paint se dá hrát i trochu jinak ne jen zběsilou střelbou do míst kde se něco šustne, ale i trochu taktičtěji a účelněji. Jistě vyskytl se i problémek s tím, že jeden z útočníků netušil, že mrtvoly nejen že nemluví, ale už vůbec by neměly prozrazovat pozici ukrytého střelce, ale v tomto případě se jednalo o nováčka a co si budeme říkat, žádný učený z nebe nespadl... matně si vzpomínám jak jsem na svém prvním D-Day netušil co je to ta recyklace, či jak jsem tápal nad dýmovnicí, kterou jsem neuměl odpálit.
Pohodová střelba tak dopadla vážně pohodově a já věřím, že si jí užili všichni zúčastnění. Tedy i ti, kteří si přijeli zablbnout, zastřílet si a „obarvit“ pár kamarádů :) 
 
P.S. Mimochodem písničku Pohoda, citovanou v úvodu zpíval Jaroslav Samson Lenk a když jsem kdysi jezdil na vandry, měl jsem jí moc rád
 
Pohodová střelba 
Date: 15.5.2011
Lokace: Stříbro
Pořadatel BFG
Woodsballová lokální přestřelka
 
PROFIL FOTO (109)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 108. X-Com 3
Paintballový deník (následující akce): 110. Bojová patrola 2011
 
ODKAZY:
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]