ProfilyWinter War (8 – 10.1.2010)

 
Od pátku do neděle se má, podle všech meterologických zpravodajství, přehnat přes celé území Česka sněhová kalamita. Moderátoři televizních zpráv často a rádi varují, že pokud „nemusíte, nikam tento víkend nevyjíždějte autem!“ My jsme vyjet museli. Čekala nás totiž paintballová zimní invaze do Polska, aneb zima se vším všudy...

 

V pátek 8.1.2010 jsme ve 13:00 vyrazili v autě směr Bielsko Biala, konkrétně místní rekreační středisko na okraji města, kde mělo proběhnout sjednocení česko-slovenské mise. Posádka: Zíďas + Anička (zpravodajec) a Mlaďas + Kanec (MG) Cesta (cca 450 km) měla podle původních propočtů navigace trvat 4,5 hodiny. Příroda a zima v podobě předpokládané kalamity, rozhodli jinak.

Poznámky z cesty (IPhone Zíďas)


- Zápis 1: Cesta dávno překročila hranice automobilového masochismu. U Nového Jičína cca 95 km od cíle, stojíme už skoro hodinu v koloně na zasněžené silnici. Paráda! Čas 18:06


- Zápis 2: Za zhruba 40 min. jsme ujeli 1 km. Během toho jsme se stačili vyfotit, Mlaďas vychcal do sněhu MG a Kanec se ze zoufalství chystal vrhnout do protisměru, kde občas kolem naší kolony projelo nějaké auto. Vzdálenost do cíle 94 km, čas: 18:47


- Zápis 3: Anička na netu v mobilu našla že se zatím dneska stalo cca 40 vážných dopravních nehod. Takže jsme na tom vlastně báječně. Mlaďas vyhrabal pivo a dělá z auta hospodu. Začíná se to pomalu hejbat. Čas 19:00 vzdálenost 93 km


- Poznámka mobil Anička: Hranici s Polskem v Českém Těšíně jsme překročili v 21:59, do cíle zbývá 39 km.
 

 

Post Facebook Zíďas:
 

Valecni denik zapis prvni... Dorazili jsme do Polska V jednu jsme vyjeli, v jedenact jsme dojeli. Vyhnali nas z dalnice, dali nam ochutnat nekolik kolon a nakonec jsme drandili pres okresky plne neuklizeneho snehu. Tomu se rika zuzu dobrodruzo. Navic mistni polska klavesnice nema hacky a carky. Ale to je jen detail. Zitra nas ceka velka valka kdy se budeme brodit ve snehu...
 

K rekreačnímu středisku jsme dorazili těsně před jedenáctou. Na místo se sjelo celkem 28 česko-slovenských válečníků.

DRUHÝ DEN: VÁLKA


Druhého dne c Polsku nesněžilo, ale chcalo... tedy pršelo. Ráno snídaně, po ní v zasedačce brífing a pak kolonou aut na místo boje, vzdálené od „hotelu“ cca 40 km.
 
 

Jo, bylo to pěkně vlhké potěšení. Oblečen ve zbrusu nové zimní bílé výbavě jsem se společně se sedmadvaceti dalšími československými interbrigadisty vydal na pochod bílou krajinou plnou vlhkého, z neustálého mrholení nacucaného sněhu. Cestou necestou, polem ne-polem, občas zabořen do strouhy či zavátého potoku, funíc jako obvykle jsem začal „prožívat“ každý metr. Atmoška dokonalá. Stejně jako ponaučení (které mi zprostředkoval Mlaďas) hned zkraje... do akce jdi vždy s čutorou plnou pití. Jedna z nejhorších a nejsmutnějších smrtí vojáka je totiž dehydratace. No, já svou feldtašku nechal na pokoji... nechtěl jsem se zatěžovat další výstrojí. Během našeho dlouhého pochodu spojeného s taktickým postupem v němž nechyběl předsunutý průzkum, nás nepřítel ignoroval. Prostě se neobjevil.

 
 

 

A válka pokračovala. Svedli jsme první bitku, kdy jsme narazili na drsný odpor zakopaného protivníka, prohráli ji a po cestě zpět na seřadiště nás čekal druhý úkol, obsadit základnu a ubránit ji. A právě v této fázi se dostavil onen akční atmosférický orgasmus. Finální boj skoro na bodáky, v samotném závěru pudová střelba se zamlženými brýlemi, na vše, co se v okolí obranného valu hýbe, vzrůstem malý, ale bojovým duchem velký Peří hulákající rozkazy, zranění, obvazování během přestřelky a samotný závěr, kdy nás zbylo posledních pět, kteří jsme přežili a pozici ubránili. Intenzita zážitku sice vzdáleně, ale přesto snad srovnatelná s reálem.
 
Post Facebook Zíďas:
 
Dalsi pozdrav z valecneho Polska bez hacku a carek. Behem dnesny bitvy chcalo. Byli jsme tudiz z toho vsichni "vlhky" Zacatek byl prozaicky: lesem, nekolik kilaku, pak prepadeni konvoje a nakonec jsme branili tabor pred Polaky. Ubranili jsme ho, coz ted oslavujeme tak nalezite, ze recepcni z hotelu smirovala pod schody ve snaze vyzvedet "tajemstvi naseho uspechu" Inu co naplat, Polsko je preci narod Kapitana Klosse.
 
 
Tu noc rekreační centrum v Bielsku zažilo svatbu, která se odehrávala v budove vedle nás a paintballový mejdan, který se odehrával v druhém patře, kde jsme byli ubytovaní. Mejdan na kterém se to hemžilo painballovými zážitky z předchozích akcí a hodnoceními stejně jako postřehy z této války. Třeba jak Kexo z TT Legion Zabil několik Poláků pouhým dotykem. Objevil se (jak je jeho zvykem) tam, kde ho nikdo nečekal. Stejně tak kluci ocenili snahu Poláků vydat se military cestou. Několikrát padlo, že místní military paint je na stejném bodě jako v Česku před pěti lety. Mimochodem Poláci pijí pivo Voják. Šestiprocentní – taktická jednotka a devíti procentní – speciální jednotka. Pili ho i čeští paintballisti. Stejně jako jiné pochutiny místní země.
 
 
TŘETÍ DEN: ODJEZD
 
Post Facebook Zíďas: 
 
takze dnes naposledy bez hacku a carek... V Polsku snezi a my opoustime hotel. Za chvilku vyrazime smer Osvetim
 
V Polsku od samého rána sněžilo. Hustě sněžilo. Kolona výletníků do Osvětimi se dala i přesto do pohybu...
 
Post Facebook Anička:
 
v Polsku si kalamita vynutila zmenu planu, Osvetim jsme museli vynechat. ted se blizime k Ostrave a cesta po zasnezene dalnici je zatim v pohode.
 
Hranici Polska s Českou republikou jsme po několikaterém slalomu mezi sněžnými pluhy, překročili 12:29 stav tachometru ukazoval celkově 594 ujetých km od počátku mise. Do cíle jsme dorazili v 18:02, stav tachometru ukazoval 1009,4 km.
 
Polská mise skončila.
 
Winter War
Date: 8.1.–10.1.2010 
Lokace: Bielsko-Biala, Polsko
Pořadatel: Armia Poludnie
Zahraniční mise, větší woodsballová hra s výraznými prvky military
 
PROFIL FOTO (036)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 35. Vánoční gejm na Střížově
Paintballový deník (následující akce): 37. Převod VIP osob
 
ODKAZY:
 
 
 
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]