ProfilyKrvavá silnice 3 (7 - 8.5.2011)

 

 

Krvavá silnice je hodně mladou akcí, která si však od jara 2010 do jara 2011 vydobyla mezi hráči military paintballu hodně silné jméno. Jednak proto, že jejím smyslem je co nejreálnější simulace boje partyzánů s vládními jednotkami a jednak proto, že atmosféra na této (většinou) dvoudenní taškařici, v níž se hraje jen a pouze na jeden jediný život, je zkrátka neskutečná.

 

A to od transportu lodí přes Vltavu, který střídá zkurveně velký, v mnohém místě dostatečně strmý Kořenský vrch, až po první kroky v prostoru, ve kterém se může stát opravdu všechno. Třeba i to, že člověk šlápne na neviditelnou nášlapnou minu zakopanou v zemi. Ano, v případě třetí Krvavé silnice se bude hlavně vzpomínat na nášlapné miny.
 
 
Představte si to takhle: Jednotky se postupně vyloďují, tvoří se předvoj, cesta do strmého vrchu je sice hnusná, ale dá se ujít, na hřebeni Jaroslav bleskově vysílá skupinu pátračů do partyzánského území, další zajistit, obsadit a hlídat klíčové body u silnice a my ve složení Bratránci, Barakuda a TT máme zabezpečit tábor, popřípadě ho vyčistit od nástražných systémů, v případě kontaktu u silnice vytvořit údernou jednotku s názvem Vodní buvol a samozřejmě zabezpečit perimetr. Prostě klasika, nic neobvyklého... do té doby kdy Bohouš šlápl blbě ozvala se detonace a my hned ze startu měli dva mrtvé. Bohouše a s ním Dvořáka, kterého si Boban vzal s sebou. 
„Kurva, jsou tu nášlapné miny.“ Rozneslo se jednotkou, v níž po Bohoušově smrti převzal vedení Rajko.
 
 
Bohužel další detonace potvrdila, že tady standardní odminování a detekce jsou na prd. Třetí vybouchl Bubák z TT a půl hodiny po něm, na „zabezpečené“ cestě i já. S posledním vjemem Jaroslavova příkazu, že toto místo je nebezpečné a že je tudíž nutné tábor přesunout jinam jsem se tedy odebral do říše mrtvých.
 
 
 
Reportáž psaná ze záhrobí
 
(Varování: Následující řádky jsou autentickou reportáží z říše mrtvých duší v klidu a míru spočívajících nedaleko krvavé silnice. Slova a písmenka tak mohou páchnout krví padlých bojovníků obou stran)
 
Jsme tu čtyři. Rota minolovka. Bohouš jako správný velitel šel příkladem, čímž si po LV připsal další prvenství. Kaboom! Aby mu v říši mrtvých nebylo smutno, vzal si s sebou Dvořáka, který mu kryl záda. Další kdo partyzánům skočil na „špek“ tedy lépe řečeno na minu, byl Bubák. Kaboom!
„Jardo, tady ta cesta je zabezpečená.“ Kaboom! A tak jsem se stal čtvrtým do mrtvolné party.
 
„Dostal jsem prdu do hlavy, až mi v ní zabzučelo!“ Obchvat předpokládaných dvou partyzánů údernou skupinou z tábora Vodní buvol, se nezdařil. Partyzánů bylo totiž sedm a na mrtvoliště dorazil Roman a Petr z Barakud.
 
Je poledne a do říše zavítal sám nejvrchnější velitel. Jaroslav. První konvoj nepřátelským územím sice prošel beze ztrát, ale stálo nás to jednoho člověka ze zajišťovací jednotky a k tomu jako bonus pro nepřítele i vrchního velení, které to nehezky schytalo do zad. Partyzáni jsou zákeřný svině, ale z tohoto taky nevyšli snadno. Zařvali jim při tom tři chlapi. 
 
Další přestřelka, další mrtvý voják. Situace je neveselá, leč není zoufalá. Stále si oproti partyzánům udržujeme převahu 3:1.
 
Na „mrtvolné frontě klid. Bohouš si léčí frustraci tím, že pořádá obžerské orgie. Dozvídáme se, že vládní vojska se chystají k tzv. kombinovanému útoku. Je krásně, sluníčko svítí a my tu jako mrtvoly pořád hnijeme. Na chvilku jsem usnul.
 
Výsledek kombinovaného útoku se dostavil v půl třetí v podobě dalšího mrtvého vojáka. Osud zkombinoval válečnické události tak, že se obě vojenské skupiny potkali a pustili se do sebe. Říká se tomu „Friendly Fire“, tedy přátelská palba. V záhrobí začíná být plno.
 
Kluci ze SPASu mě naučili Sedmu. Čas v říši mrtvých se vleče. Došlo i na „ďábelské obrázky“. Došel další mrtvý partyzán. Srnec. Byl odstřelen téměř symbolicky. U krmelce. 
 
16:10 Monotóní mrtvolná nálada je všudypřítomná. Bubák funí do patrony. Dorazil další voják. Mára. Jeho válečnickou rošádu v prostoru ukončila partyzánská lest. Nepřítel ho nalákal k sobě a potupně odstřelil. Podle Márových slov byl ale za tu svou troufalost důkladně potrestán krupobitím střel od dalších vojáků. Uvidíme, kolik partyzánů v nejbližší chvíli dorazí na náš hřbitov obutých. 
 
16:22 Dorazili dva partyzáni. Dva za jednoho, to je férová výměna. Partyzánů však v prostoru zůstává stále pět.
 
18:45 Dlouhý večer narušil až příchod Štramáka. Zařval, když zajišťoval čtvrtý konvoj. Zařval, když šlápl na minu. Kaboom! Bratránci tak vybouchli komplet. Jako vždy jsme následovali svého velitele, který nám ukázal výbušnou cestu... no alespoň jsme se dozvěděli, že ze tří konvojů, které byli dneska vypraveni, byli dva úspěšné.
 
18:59 Chvilku po Štramákovi dorazil Dominik. Další mina u silnice, další smrt. Kaboom!
 
23:21 Studené duše se hřejí u ohně. Dny se lámou. U ohně se hřeje 16 vojáků a 7 mrtvých partyzánů.
 
7:16 Sedíme u ohně. Z tábora, ze světa živých zavítala návštěva. Pro cigáro. Živí prý mají akutní nedostatek kuřiva.
 
8:19 Dozvěděli jsme se, že naši, vojáci objevili partyzánský tábor. A že připravují útok. Díky zapnuté vysílačce nálada v podsvětí připomíná sledování hokejového zápasu:
 
„Potřebujeme posily!“
„Jeden partyzán dole!“
„Dávejte pozor! Miny jsou všude!“
„Nezapomeňtě na přibližovací znamení.“
Z dálky se ozval výbuch. Kaboom! Mrtví partyzáni se zasmějí a pokývají uznale hlavou. 
„Snažíme se udělat obchvat tábora! Jeden partyzán je mimo tábor!“
„Zaútočte na tábor!“
„Rozumím, Slep útočí na tábor!“
 
8:44
„Tábor je zničen, partyzáni všichni mrtví!“
"Jóóóóóóóóó!“
Mrtvolištěm se rozlehl hlahol podobný tomu, jako když jsme před dvěma dny, v pátek, kdy jsme sledovali hokejový zápas se Slováky. Ano, to bylo ten večer, kdy jsme se chystali do akce. Jo, to jsme ještě žili.
 
 
Krvavá silnice 3
Date: 7 - 8.5.2011
Lokace: Týn nad Vltavou
Pořadatel Pohanský pes
Hardcoce military hra: simulace bojového střetu
 
PROFIL FOTO (107)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 106. Dvě základny
Paintballový deník (následující akce): 108.X-Com 3. 
 
ODKAZY:
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]