ProfilyCommandos: Operace Gunnerside (28.1.2012)

 

 
V únoru 1943 seskočila na území Norska paradentní supina s krycím názvem Gunnerside. Jejím úkolem bylo sabotovat továrnu, v níž Němci experimentovali s tzv. těžkou vodou, kterou povařovali za vhodný komponent k výrobě své „wundervafe“, tedy atomové bomby. 

 

A jelikož atomová bomba je svinstvo, vydali jme se i my, v roli komanda, nakopat skopčákům zadnice, osvobodit norské odbojáře, odbouchnout jejich továrnu, zlikvidovat transport sudů s těžkou vodou a nakonec uniknout přivolaným letadlem do bezpečí. Ne, do Norska jsme kvůli tomu nejeli. Tu nahradil Štábák v Milovicích (kde se mj. tradičně koná paintballový X-Com a Barakunda) a fašistické hordy v historické scénářovce pod taktovkou týmu Perun týmy pod velením Bobulla z Nordic Area. 
 
 
A tak jsme vyrazili. Zpočátku trochu nesmyslně, neboť jsme ušli pár desítek metrů dozadu, aby jsme se ve simulovaném výsadku bez německých patrol terénem vrátili na místo odkud jsme vyšli, ale to vem čert. Voják nereptá, voják koná. Po spojení s Tétéčkama jsme jako Bratránci dostali za úkol krýt jednotkám postupujícím na vesnici k plnění prvního úkolu (osvobodit norský odboj) prdel, což předpokládalo více než půlhodinový gaučing na zmrzlé zemi. Z dálky zněla střelba (skupina osvobodila odbojáře a získala klíč ke mřížím od továrny, který se Bohoušovi podařilo cestou k transportnímu kontejneru, jež nám tvořil „základnu“ ztratit) a mě to tak trochu začínalo srát. Mým jediným dobrodružstvím bylo, že jsem si zapálil a snažil se, aby nikotinový kouř neprozradil mojí pozici. Ale co, válka je už taková a když už si hrajeme na vojáky, tak se vším všudy. Tedy i s nepopulárními rozkazy. Což je havní rozdíl mezi militárkem a paintballem na který si jde banda maníků jen tak zapicat. 
A navíc - kdyby to bylo v reálu, kde místo kuličky z níž stříká paintbalová barva, praskají po zásahu hlavičky, z nichž stříká mozek, určitě by takový gaučing přišel víc než vhod. 
 
 
A tak se přehouplo poledne a nás čekala likvidace továrny. A tady se hra rozjela na plný koule a úplně mě pohltila. Přestřelka v lesním porostu, Ranění, které je třeba ovládat, krytí perimetru. Z dálky útočící nepřítel, prostě šlapalo to jako solidní „švýcary“. To že během toho další naše skupina stačila továrnu vyvedenou atrapou nálože zlikvidovat, jsem ani nepostřehl. Ups! Prostě se stane. 
 
 
Další úkol, zabezpečení „přístavu“ odkud měla být nácky transportována těžká voda do Německa. Mě dostal do hustého trnkového roští, kde jsem se se ocitl snad tři metry od zakopaného nepřítele. Pamětliv dobrých rad z nejednoho sniperského“ filmu sem tedy držel hubu i zbraň v klidu a vyčkával. Pak se ta mnou doplazil Pražka s Bohoušem a přestřelka byla na světě. Sice jsme z ní vyšli vítězně (protivník ustoupil, nebo zemřel) ale ne na dlouho. Německé četné posily udělaly za naším dobrodružstvím v „přístavu“ definitivní tečku. Tehdy jsem poprvé chcípl. Stejně jako většina a Němcům se sudy s těžkou vodou (v rozporu s historickou skutečností) podařilo odtransportovat.
 
 
Naše mise se chýlila ke konci. Ze základny nám už jen stačilo dojít na přistávací plochu a vzít roha. Německý odstřeovač z vedleší budovy usoudil, že to není dobrý nápad. Chytil jsem to do ramene, Michal se válel pod barákem s průstřelem do hrudníku a Bohouše už tahali chlapy k ošetření. 
Přesto se nám podařilo k místu, kde „nás mělo vyzvednout letadlo“ dojít. A je samozřejmě logické, že se tam stahovala i německá vojska. Závěrečná bitva byla opravdu výživná. Nevystřílel jsem ani celý zásobník. Na pravé straně, kde jsem měl držet perimetr byl klid a když se tam Němci se silnou početní převahou začínali dostávat, plácali jsme se na ní pouze tři. Do příletu letadla zbývaly dvě minuty. Čas na to, zapálit dýmovnici. Vypustil jsem pár kulí, dokonce i popoběhl ke kríži, jenže, dýmovnice nikde. Tomu se říká prekérka. Zbytek bitvy jsem zak ztrávil hledání kouře. Paráda. Nicméně jsem přežil, 
 
 
Operace Gunnerside byla povedeným militárkem (pouze pro zvané týmy) se slušným scénářem a mrazivým počasím. K dokonalému navození atmosféry scházel jen sníh, ale člověk nemůže mít všechno. Peruni tak po tradičně pořádaném X-Comu „spáchali“ další povedenou hru v níž nechybělo něco rekvizit spjatých s historickým scénářem (na brífingu byl gestapáky popraven jeden z odbojářů), jak je u nich už tradiční, zapojila se do bojů třetí strana (tentokrát odboj) a zajímavý byl i prvek zajateckého tábora v němž byli zajatí commandos vyslýcháni. Původně bylo plánováno, že zde budou i uvězněni, ale za pochodu asi došlo ke změně, neboť zajatci se po výslechu vrátili ke svým jednotkám.  Realitu jsme naplnili jen částečně. Ten zatracenej přístav se nám, narozdíl od skutečného komanda, které 19. února 1944 umístilo časované nálože na trajekt transportující těžkou vodu přes jezero Tinusjo, které druhý den skutečně vybuchly a loď se potopila uprostřed jezera, zlikvidovat nepovedlo.
 
Operace Gunnerside
28.1.2012
Lokace: Milovice: štábák
Pořadatel: tým Perun
Military hra podle historicjého scenáře
 
PROFIL FOTO (119)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 118. Stalingrad vol. 2 aneb stalingradský kotel 
Paintballový deník (následující akce): 120. Eliminace 2012
 
 
ODKAZY:
 
 
 
 
FOTOGALERIE z akce
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]