Profily1997: První nafukovací hřiště, sportovní paintball odchází z lesa.

 

 
Psal se rok 1997 a všichni hráli paintball. Byla to doba, kdy se od sebe sportovní a military hráči na první pohled nijak nelišili. 
 
Všechny turnaje včetně Mistrovství České republiky se odehrávali na přírodních hřištích a o vítězství tu bojovali hráči převážně v maskáčích. Byla to doba, kdy hráč v barevném sportovním dresu s logy sponzorů vypadal na hřišti poněkud komicky. Argument: „Proč běhat v něčem takovém uprostřed lesa,“ zněl více než logicky. To vše se však mělo během tohoto roku změnit.
 
Prvním krokem, který vyvedl sportovní paint z lesa bylo rozhodnutí týmu "Troja" přihlásit se na největší Evropský sportovní turnaji v Tolouse ve Francii. Direktivní pravidlo organizátora "No Camo", tedy bez jakýchkoli vojenských vzorů bylo podivné, ale s organizátorem se nediskutuje. Takže bylo třeba pořídit si dres. Samozřejmě do lesa v žádném případě nic barevného, proto byla zvolena zelená mikina s černým nápisem "Troja" a k ní vojenské, ale jednobarevné kalhoty vzor 85. Les je přeci všude zelený, tedy i ve Francii, takže s touto volbou nebylo možné se splést. Jenže les se nekonal...
 
„Na místo turnaje jsme přijeli už ve čtvrtek večer, ale místo hustého lesa jsme našli jen obrovskou travnatou plochu místního ragbyového klubu. A na té louce od pátečního rána začaly díky francouzským organizátorům růst ochranné sítě a podivné překážky... válce, pyramidy, jehlany a všechny nafukovací! Něco takového jsme do té doby nikdy neviděli. Nikdo z našeho týmu neměl s něčím takovým naprosto žádné zkušenosti a v první chvíli jsme si ani neuměli představit, jak bude na takovém hřišti možné hrát. Ale šlo to. A kupodivu, dokonce docela dobře. Hry byly mnohem rychlejší a akčnější než v lese a adrenalin během těchto her stoupal do nových, dosud nepoznaných výšek. 
Nakonec jsme v naší divizi skončili na druhém a celkově v naší kategorii (hrály jsme v kategorii "pump action") na celkovém desátém místě.“
 
V Čechách trvalo ještě téměř dva roky, než se na paintballové lize objevilo první nafukovací hřiště, ale od té doby už nebylo cesty zpět. Nafukovací překážky na sportovních turnajích se staly samozřejmostí, stejně jako barevné dresy, profesionální rozhodčí a tribuny s diváky. Sportovní paintball naprosto změnil svůj vzhled i herní styl a začal svou novou a největší éru růstu. Opustil skrytá lesní zákoutí, přilákal diváky i sponzory a změnil se ze zábavy pro pár nadšenců milujících adrenalin ve standardní hru s přesnými pravidly. Změnil se ve skutečný sport. 
 
Text: Vladan Marek a Zíďas
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]