Profily1995: Filip Renč a jeho Válka Barev

 
Velkým mediálním úspěchem pro Borise Brauna, stejně jako velkým mediálním úspěchem pro paintball rozvíjející se v devadesátých letech v ČR bylo Braunovo spojenectví s Filipem Renčem.
 
Stejně jako mnoho českých novinářů, včetně Jiřího X Doležala, který odprezentoval paintbal na stránkách Reflexu i tehdy mladého režiséra na vzestupu (výrazně na sebe upozornil v roce 1991 svým Requiem pro panenku) paintball oslovil takovým způsobem, že s Braunem nejen s velkou pompou otvíral jeho první paint ballové hřiště, ale dokonce i tuto „hru na válku“ jak se paintu tehdy rovněž říkalo zapracoval jako námět svého dalšího filmu se jménem Válka barev.
Renč se tímto dost neobvyklým kriminálním thrillerem pokoušel přiblížit Antonioniho Zvětšenině z roku 1966, což bohužel na tehdejšího diváka vůbec nezafungovalo. Nicméně paintball byl ve filmu důležitou součástí, presentovanou jako zábava zbohatlíků, což už v době natočení filmu nebyla tak docela pravda. Naopak v té době se přibližovala první paintballová krize, která měla za následek citelný úbytek mnohých paintballových hřišť.
 
Z popisu filmu: „Koníček mladého fotografa Ondřeje se točí kolem pilotování ultralehkých letadel. Při jednom z takových letů zahlédne u osamělé vily dva muže, z nichž jeden střílí na druhého. Podaří se mu scénu vyfotografovat, je však přitom spatřen. Než se mu podaří snímek vyvolat, je film nešťastnou náhodou zničen. Vzápětí na to se v rockovém klubu seznámí se smutnou modelkou Viktorkou a také bohatým podnikatelem Walterem Rychmanem, který mu nabídne práci. Po návratu zjistí, že mu někdo prohledal ateliér a brzy nato pochopí, že Walter byl ten, kdo střílel. Přestože podnikatel tvrdí, že šlo o nevinnou zábavu, tzv. paintball (hra na vojáky, kdy po sobě hráči střílejí kuličky s barvou).“
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]