Profily1995 - 2006 Jednotka BarBar a její boje napříč lety

 

 
Jednotka Bar-Bar existuje od září 1995. Začínali jsme asi jako většina ostatních v té době: nadšení, maskáče z vojny, pumpička půjčená proti záloze 3000 kaček a rána za, tuším 2,50. Naše původní dodavatele z firmy SGB celkem záhy nahradil guru českého paintballu Vladan, který si v té době přivydělával ještě jako messenger.
 
Vzhledem k tomu, že nemáme už delší dobu funkční stránky a k obsahu se nyní, na poslední chvíli nedostanu, jsou další časové údaje jen přibližné. 
 
Počítám, že asi v roce 1997 jsme mohli svést první bitvu s jedinečnými strakonickými SAS Jardy Rejžka, kteří se tehdy ještě jmenovali Dirty Dogs. Na řadu let se z toho pak stala oběma stranami vyhledávaná tradiční akce. Poskytli jsme skromnou a spíše mentální podporu otcům zakladatelům (určitě Riddick) současných plzeňských Raiders. Ti se posléze přidali k našim bitvám se SAS. Nikdy jsme nebyli členy žádné asociace, protože dodnes radši hrajeme, než pitváme, jestli se někam může v maskáčích a někam ne a tak podobně. 
 
Po příchodu Millénia, od roku 2001 do roku 2006, jsme v trojlístku BarBar, SAS, Raiders, pořádali pravidelně tři velké bitvy (pro ně se pak zažil název Big Games) do roka. Snažili jsme se navzájem trumfovat týlovým zabezpečením (klobásy, někdy i od píseckého Hogena, steaky), což jsme myslím vyhráli, když jsme do pole přivezli originální vojenskou kuchyně ve V3S a náš kuchař vyrobil Bretaňské fazole. Trumfovali jsme se také terénem. Zde asi není vítěz, ale Krkavec by mohl být horkým kandidátem. Překvapovali jsme se vzájemně scénáři a dalšími prvky. Třetí místo mají Raiders za obrněnou multikáru, druhé místo my za shoz materiálu z motorového rogalla a první místo také my. To když jsme přiletěli do již rozehraného boje vrtulníkem MI-8 (na Youtube můžete kousek vidět). 
Stálým účastníkem našich bigošek, kde se pravidelně třikrát za rok sešlo 90 až 120 lidí, začala brzy být zaké CheGuevara v čele s Krechym. Raiders pak přibrali Hazardy z Nýřan, SAS zase písecké SASR. 
V roce 2004 jsme přispěli k založení pečecko-pražské jednotky Ještěři s nimiž se dosud válíme ve stejném bahně. Spoluzaložili jsme také Pražskou paintballovou rotu (PPR), kterou původně tvořily jednotky: Bar-Bar; Ještěři; SUF; 2211; Mecada; DEF. Bohužel, v současnosti už tvoří PPR jen Bar-Bar a Ještěři.
 
Nyní se věnujeme spíše menším akcím do cca 60 lidí a často spolupracujeme s Vikingy a jednotkou ze Sán. Sice se v současnosti zatím bigošek neúčastníme (ale s Raiders i SAS o sobě víme), nicméně pořádáme již šest let speciální operaci. Malé skupinky, velký prostor, úkoly, přepady, postupné spojování a závěrečná bitva. Loni i na takovéhle celodenní akci bylo nějakých 60 bojovníků.
Bar-Bar má nyní 13 vojáků. Od samého začátku hrajeme vždy v sobotu. Vždy jsme hráli na přiznaný zásah, uznáváme zásah do zbraně. Pyrotechniku nemusíme a na našich akcích ji nepoužíváme, dýmovnice jsou v pořádku. Někdy hrajeme na časový limit, jindy na splnění úkolu, někdy bez limitu. Neomezujeme si munici, je to každého věc, kolik vystřílí. Hrát se totiž dá proti každému, kadence pomůže, ale nezachrání. Když už musí být omezení, tak na plný velký zásobník.
 
Sepsal: mjr.Přemek, velitel jednotky v druhé polovině roku 2010
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]