Profily2003 – 2004: Military Cup 2004 (první a poslední pokus)

 

 
Geneze pokusu o zrod jedné soutěže složená z dobových materiálů
 
... ok, já už dávám dohromady zájemce na pravidelnou soutěž pro rok 2004 s názvem MILITARY CUP a ti mají taky své představy. Takže až to bude nějak v hromadě setříděné, tak dám taky vědět prostřednictvím 4 diskuzí a 1 návštěvní knihy, které jsou na netu :-). Třeba se z toho časem vyklube pravidelná liga, která tu kdysi byla pro všechny paintballové zájemce. Rosťa
 
(diskuze, červenec 2003)
- Jakube zdar. Máš pravdu na stránkách TROJI jsem se snažil vzbudit zájem o pravidelnou paintballovou soutěž v ČR. A protože je sporťáků míň, tak jsem chtěl oslovit kluky z lesů a vymyslel název MILITARY CUP 2004. Jenže zrovna na jejich diskuzi jsem si nepostřehl, že by byl nějaký hromadný zájem.
- No ta celostátní soutěž by byla super! Už na stránkách Troji to bylo taky řečeny a např. military liga by se snad uchytila. Myslím, že takovejch minimálně 10-15 teamu by se v republice našlo,co by hrály třeba 2x měsíčně soutěž.
- Bohužel většina lidí je v lese a potkávají se pouze na big-game, což není vůbec žádné srovnání jednotlivých paintballových skupin a družin. Nehledě k tomu, že sporťáci neustále vyzývají kluky z lesů, ať jsou dělat sportovní paintball. Možná by někdo šel. Jenže nemáš možnost potkávat se a pravidelně hrát nějakou soutěž, kde by jsi se zdokonalil. Takže když už vylezeš a hned poprvé dostaneš na prdel, tak se vrátíš do lesa.
- Když jsem začínal, tak se hrálo v lesích (každý dobrý sporťák vyšel z lesa) a v maskáčích cca do roku 1996 (to určitě páč v roce 1997 jsem pořádal MČR v Kroměříži a tam už jsem hrál v černé kombinéze a ne v maskáčích).
- Na prvním mistrovství české republiky v Masečíně pořádaném Braunem a Chyškou bylo v maskáčích a teď prosím pozor : 27 teamů !!!!!!!!!!!!!! Ještě v roce 1996 v paintballovém zpravodaji vyzývalo 11 hrajících teamů dalších 17 stagnujících teamů ( už asi kluci odešli do lesa ). Dnes (když budu brát za základ MČR 2003) vyzývá 6 !!! teamů koho ???? Víme vůbec kolik je lidí v lesích ???? Kolik tam běhá teamů, skupin či družin ???? Nevíme. Ale jistě je to více než 30 lidí co dělají dneska sportovní paintball.
- Proto jestliže se nezmůže rada PGBA na organizaci pravidelné soutěže v sportovním paintballu bude dobře když se rozběhne v roce 2004 nová soutěž pro většinu hráčů paintballu v ČR s názvem : MILITARY CUP 2004. Podmínky si dohodnou jednotlivé přihlášené skupiny (jejich zástupci), bezpečnostní pravidla dle PGBA (bez diskuze), nepřehulené zbraně pod měřákem bez fullu, v maskáčích či jiném pohodlném oděvu (klidně ve strakatém dresu), počet lidí v teamu navrhujeme 5,10,15 nebo 20 (skupiny v lesích jsou mnohočlenné), doba hry do 20 min. (v lese je to více o číhání - ale záleží taky na počtu teamů, aby se to dalo vůbec časově odehrát), prostor zajistí vždy pořadatel (vize je hrát ve všech prostorech všech přihlášených teamů), CO 2 + plyn + koule si zajišťuje každý sám a startovné navrhujeme 1000,- Kč za team. Startovné se bude deponovat a rozdělí se na posledním podniku MC 2004 (MČR militaristů) v předem dohodnutém poměru. Tak aby se vrátilo zpátky k vám a aby byla aspoň nějaká motivace. To jsou základní teze MILITARY CUPU 2004.
 
(diskuze, únor 2004)
Přidejte se k nám, zapojte se do paintballové ligy v lesním prostředí. Nezáleží na tom, zda jste zkušení hráči nebo nadšenci do tohoto skvělého sportu. Pojďte to taky zkusit 
 
Komentář k Military Cup 2003 / 2004
Jsem přesvědčen,že ten/ti/,který kritizuje vše,na čem nějakým způsobem neparticipuje si aspoň s titulu své neznalosti uvědomí své chabé znalosti. Nízkou účast hráčů na Military Cupu nazývá krachem,protože srovnává hrušky a jablka.Sám se ho nezúčastnil,ani jeho souputníci.
Military Cup byl/a světe div se,doufám,že bude,nebo jeho ekvivaletní náhrada / turnajem,kde hráč není vázán žádným zbytečným placením,/zde je ušetřen bujné fantazie pořadatele,který za cokoliv chce peníze a někdy to až směšným způsobem zdůvodňuje. Pronájem hřiště, postavení hřiště,rozhodčí není proč platit,rádi to děláme a myslíme si že je to pro tu veřejnost..Co si každý přiveze svého,to má,pokud nemá,tak si to může/nemusí/objednat u pořadatele.V prvním kole šlo o setkání a pokec co je pro hráče dobré dělat a skloubit zájmy všech.To jsou ty "HRUŠKY".
"JABLKA" jsou turnaj za neadekvátní peníze s nízkou účastí.To věřím,že je pro pořadatele "KRACH",když počítá s výdělkem a ono nic.
Nejsem si zcela jist,že to někdy pochopí Ti co stále kritizují vše co nedělají sami a navíc srovnávají styl military a sport. Navíc ten pro ně neznámý military styl dost podceňují.
 
Doslov:
Toto byl jeden z mnoha pokusů naroubovat sportovní pravidla na tehdy „lesní paintball“, který, stejně jako drtivá většina ostatních, nevyšel. Důvody jsou prosté... sportovní hráči, angažující se v nejednom z turnajů (různé velikosti a kvality) neměli o toto žádný zájem a skupinky hrající v lese (mnohdy s drsnějšími lokálními pravidly), neměli soutěživého ducha. Navíc tento pokus o „nový styl“ vymezující se (v té době) zaběhnutým pravidlům, postrádal silnou organizátorskou podporu a tak vyšuměl do ztracena. Navíc tento styl nepřinášel oproti sportovním turnajům nic nového, jen povoloval maskáče (proti sportovnímu oblečení se však nevymezoval, což moc military nebylo) a zvedl dobu jedné hry. Tedy nic inovativního.
 
Teprve budoucnost ukázala, že military styl (který v té době samozřejmě nebyl definován, jak je tomu dnes, tudíž šlo jen o slovo) nemůže fungovat na sportovních základech...
Z podobných akcí přežilo do dnešních dní akorát Mistrovství České republiky v dobývání oběktu, které je i dnes spíše „trochu jiným“ sportovním turnajem, než military akcí.
 
P.S. Některé z tvrzení v tomto článku jsou suběktivními názory jednotlivců a mnohý hráč z té doby by s nimi samozřejmě mohl polemizovat. Toto se týká hlavně neschopnosti PGBA organizovat pravidelné soutěže, nebo poznámky, že sportovní paintball hrálo cca 30 lidí...
 
(foto pouze ilustrační, nevztahuje se ke hře)
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]