Profily2004 - 2005 WarZone: Zrod „matky všech velkých her“

 

 
Je tomu už poměrně dávno, co přišla na svět tato paintballová akce, která je často nazývána v military paintball komunitě zkráceně WZ. Její porodní bolesti začaly někdy v roce 2004, kdy military paintball prožíval těžkou dobu kamennou. První zbraně, určené k tomuto odvětví paintballu, měly na sobě ještě plínky a byly od výrobců jasným signálem jejich nejistoty v tomto odvětví. Ano, tenkrát si člověk musel kolikrát vystačit pouze s černou barvou na zbrani či podomácku dodělávanou pažbou, která pak onu zbraň mílovými kroky přiblížila aspoň k nějaké „pistoli“, o nějakých doplňcích na vaši hračku jste si mohli nechat zdát.
 
- Host-No55 [2004-09-01 08:56:32]
Millitary: neměl by někdo zájem o millitary hru? Plánujem to s kamošema tak někdy v říjnu v prostoru Ralsko. Jednalo by se o celej víkend. Tedy v pa příjezd vysazeni do terénu, budovaní základny v so průzkum a boj až do neděle. samozřejmě bylo by to pro nátury kterým nevadí drsné polní podmínky. Proste někoho komu nevadí že si nedoveze zadek až na plac vystřelí a pak zase sedne do auta a frci dom, s pocitem ze tam vysypal tisíce koulí:o)) Kdyby někdo mel zájem tak dejte vedet na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ať se můžem někdy sejít a domluvit se kolektivně na pravidlech a podmínkách. ten prostor co mám vyhlídlej je několik km2a údajně jsou tam i nějaký opuštěný objekty. V září tam jedeme na trempík tak něco nafotím a pak až se někdo přihlásí tak poreferuju. Zatim H. 
 
- Host-billy [2004-09-01 10:23:20]
Mililitary: Vystřelíme 15 kuliček, budem mokří a to bude kurva hra! 
 
- Host-No55 [2004-09-01 10:50:13]
Nejde o hru ale simulaci boje a v tom je rozdíl, kdo si bude chtít jen zahrát tak ať nejezdi. Nakonec se říká že lov je lepší než kořist:o)))
(z internetové diskuze)
 
War (válčit, bojovat), Zone (pásmo, oblast)
 
Rok 2004: Byla to doba, kdy se hrály samé dvacetiminutovky, ty zdařilejší měly scénář v podobě „přineste bednu“, ty méně zdařilé byly prostě jen klasickou střílečkou. Dvacetiminutovkou rozumíme hru, v níž mají obě strany stanovený časový limit na vystřílení všech protivníků, nebo jich aspoň musí co nejvíce „poslat do pekla“. Po uplynutí herní doby se pak všichni vrací na start včetně mrtvol a začínají novou hru. Nejčastěji s ohledem na „mrtvoly“ trvaly dvacetiminutovky 20–30 minut. Personální obsazení bylo pláckové, tzv. jedna velká směs, a o nějakých týmech se nedalo vůbec mluvit. Někdo přivedl své známé, pár speeďáků, tepláčníků, i těch maskáčových „přeborníků“, zkrátka kdo věděl, že je akce, měl čas, kvér a chuť, tak přišel. Starší a zkušenější radili těm méně zkušeným, taktika se domlouvala 5 minut před a ti, co znali nová místa, kde se dalo hrát, je ukazovali dalším. Když se sešlo 25 lidí, bylo to považováno za velkou hru. Zkrátka doba byla trochu jiná. Naštěstí, nebo naneštěstí, se u nás v nově založeném týmu (tehdy parta cucáků) sešlo pár akčních lidí. Lidí, co slyší na každou kravinu, živná půda pro ty „špatné“ nápady, pak už stačil jen vhodný okamžik, který na sebe nenechal dlouho čekat. „Maikle, Maikle, všude se hraje na omezenej čas, co kdybychom udělali hru, kde se bude válčit nonstop? Kde postup nebude přerušen píšťalkou? A co mrtvoly? Ty recyklujeme zpět na startu po určitém čase“. To byla věta, kterou si mnozí z nás v klubu pamatují dodnes. Zásadní, revoluční „nikdy“ nepoužitý systém se začal klubat na svět a my ani nevěděli, jak jej lidé přijmou. Dnes je samozřejmý a nikdo neuvažuje o tom, že tehdy se to prostě tak nehrálo, že tehdy byla jiná doba. Přípravy se rozběhly, tedy jestli se klábosení o tom, co a jak vymyslet, aby to fungovalo, dají nazvat přípravy, poněvadž místo již bylo vybráno a tehdy se i samo nabízelo. Milovice – Boží Dar. To bylo tehdy ještě magické místo, které svádělo k tomu vytvořit bojovou zónu, WarZonu, ve které svedou nelítostný boj ti nejudatnější paintballoví bojovníci. Ústní tamtamy se rozlétly po našich známých a jejich známých a my se začali připravovat na role organizátorů i hráčů zároveň, protože takovou show si přece jako hráči nesmíme nechat ujít. Tak se zrodila první WarZona, v Milovicích, v červnu roku 2005, a rozkřičela se prvními výstřely.
 
WarZona 2005
Je zvláštní, jak některé věci člověk zapomíná. Časem pak zjišťuje, jak moc jsou tyto ztracené informace důležité. Přesné datum narození této hry jsem musel dlouho hledat v počítači, nakonec jsem si nebyl jistý ani rokem. 2005 či 2004? Některé věci ovšem z mysli jen tak nezmizí. Nezmizela vzpomínka na nakládání věcí potřebných ke hře, jež se vešly do kufru mojí Škody Favorit. Nezmizela vzpomínka na nervozitu, kolik lidí přijde. Nezmizely tváře lidí, se kterými jsme se tenkrát nově poznali. Kdo vyhrál? Kolik mrtvých? Kdo se účastnil? To vše bylo po hře označeno za nepotřebné a založeno do kulatého šanonu. Jak velkou chybu jsme tehdy udělali, vidím až dnes. Jediné, co k tomu mohu říci, po několikahodinovém utrpení bolení hlavy, jak jsem ty vzpomínky přehraboval, je to, že akce se účastnilo cca 75 lidí. Byl použit poprvé vůz GAZ 69, o který průběžně strany bojovaly. Naštěstí se mojí nedůsledností zachovaly mapy, jež byly tištěné v jakési napodobenině mapy turistické. Prostor první WZ čítal několik hektarů, prakticky s drobnými úpravami hranic vydržel až do roku 2009. Na tu dobu nevídaný úspěch 75 lidí nás motivoval akci příští rok zopakovat a popřemýšlet, co vše by se dalo napravit, vyladit, potunit. V souvislostech s WZ jsme pak začátkem roku 2006 založili neziskovou organizaci MG, o.s.
 
Autor: No55, tým MG 
Ilustrační foto: Warzone 2006 (tým Forest)
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]