ProfilyPaintbal – film: nablblý horor v paintballovém prostředí

 

 
Nebudeme si nic nalhávat. Prostředí paintballové hry je atraktivní prostředí. Proto bylo jen otázkou času, kdy se toho nějaký filmař chytne.
 
A tak když se objevil film s všeříkajícím názvem Paintball (v Česku distribuovaný firmou Magic Box) srdce nejednoho „šílence“, který na sebe s koncem týdne navlékne maskáče nebo barevnou kombinézu (to abych se nedopustil diskriminace), naláduje tuby barevnými kulemi a vyráží do boje, se muselo minimálně zatetelit blahem. Nebyl jsem výjimkou. Alespoň do té doby, než jsem si to pustil.
 
Začíná to reklamou, ve které blb s kvérem a bandaskou, stejně jako vycházkovou uniformou plnou metálů a červeným baretem plká o neobvyklém zážitku, adrenalinu a tak... prostě lákadlo na dvoudenní komerci, ve které se hledají mladí, odvážní paintballoví profesionálové – to zní fakt děsivě, aby si zahráli na nejlepším evropském neoficiálním paintballovém hřišti (to určitě nebude v Německu, že?). Jo a ta hra se jmenuje Redball Woods. Střih.
 
Mladí odvážní paintballoví profesionálové (je jich osm) míří na svou hru. Mají hezky rozvržené posty (organizátorem). Iris je střelec v přední linii, John je střelec v zadní linii, Brenda je střelec v taktické záloze, Frank je taky střelec, funkce pěchota, Erik a Hana jsou průzkumníci, Claudie je odstřelovač a David je velitel. Mise je o získání šesti vlajek a na její dokončení má tým, slátaný z lidí, kteří se vůbec neznají, 24 hodin. U každé vlajky se mají nacházet užitečné předměty. Opozice je stejně silný tým. Obstojná hovadina. Tým je navíc pekelně slátaný i co do výstroje. Někdo má masku a šátek, jiný taktické brýle, objeví se i komerční přilba podobná cyklistické a stejný chaos je i ve zbraních. Ten má RAMku se spodním podáváním (aspoň to tak vypadá), Erik disponuje dvěma pistolemi, nechybí samozřejmě klasické bandasky, stejně jako cyklon. Prostě všehochuť, jako v dortu pejska a kočičky od Čapka. 
 
Jedno ovšem mají všechny tyto zbraně společné. Když spustí, zní jako reálné. Což je velká hovadina. A ta samozřejmě není osamocena. Ale nepředbíhejme. Mladí, odvážní paintballoví profesionálové vyběhnou z auta jako stádo dementů, pokřikují na sebe, a jestli mají nějaké bojové rozdělení, tak na ně nejspíš zapomněli. 
 
A u první vlajky to začne bouchat. No ona i ta munice, která všude kolem lítá, je nějaká kouzelná. Když odhlédneme od faktu, že lítá v nelogických úhlech, stejně jako z nebe, jako by jí pánbůh střílel z okna, má neskutečnou razanci. A to i na šíleně dlouhou vzdálenost. Ne, v paintballových obchodech tyhle kule nehledejte, asi je do filmu dokreslil počítač. Mimochodem, opozice musí být banda tupců nebo slepců, neboť nikdo z našich profíků i přes zmíněnou kadenci a razanci nebyl zasažen. Dojde i na dýmovnici, stejně jako na fakt, že se během husté přestřelky sundávají masky. A to by mohl jenom debil, německý komerčák, nebo magor, který touží po tom, aby mu někdo vystřelil oko.
 
Pak se tam začne střílet ostrými a je po paintballu. Scénář se už začíná plnit daleko obludnějšími hovadinami jako elektrickým plotem, kterým je hřiště obehnáno, zabijákem s termovizí nebo kuličkami naplněnými kyselinou. Tvůrci tím chtějí demonstrovat, že se hra o přežití mění ve skutečný boj o přežití. Vtipné rovněž je, že i když obě strany mají své mrtvé, pořád hrají paint. A to tak vehementně, že se někteří povraždí navzájem. A to už fakt bolí. Samozřejmě je toho ještě víc, dojde i na skupinku pozorovatelů ukájející se nad jednotlivými úmrtími (Hostel pořád táhne), stejně jako na finální brutální souboj (úkol zní: "najdi si a slož si svůj granátomet, kterým můžeš sejmout vraždícího padoucha), ale to je už jen esence laciné hororové, nijak zvlášť dobře natočené stupidity, které paint slouží jen jako místy komická kulisa.
 
Čímž se dostáváme zpátky na začátek:
„Nebudeme si nic nalhávat. Prostředí paintballové hry je atraktivní prostředí. Proto bylo jen otázkou času, kdy se toho nějaký filmař chytne.“
 
Bohužel v tomto případě se ho chytili béčkoví kašpaři, kteří ho jen využili jako kulisu ke spáchání hororového blábolu, v němž „Hostel potkává paintball“, což je škoda, smolík pacholík, stejně jako fakt, že na pořádný film o paintu si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Pokud si ho příznivci paintballu nenatočí sami. Jeden takový pokus již tady byl. Jmenoval se Sen o válce, trval jen pár minut a narozdíl od tohoto rádoby efektního béčka na své diváky alespoň dýchl českým paintballovým nadšením.
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]