ProfilyJaroslav, tým Pohanský pes

 

 
Půlminuťák (1994): Někdy na přelomu roku 1994 a 1995 jsem se svými přáteli narazil v prodejně české zbrojovky na podivně vypadající pistoli vystřelující želatinové kuličky (tehdy s cenou 3,50 Kč za kus). Neváhali jsme ani chvilku, již delší dobu jsme se snažili organizovat svůj výcvik a tenhle prostředek se zdál vyhovujícím. Zakoupili jsme tehdy asi 6 pistolí ZGP, naprosté novinky v sortimentů českého výrobce zbraní, a ještě týž den běželi odzkoušet do lomů nad Radotínem. Pod vlivem mnoha válečných filmů a naivních hrdinských představ jsem se tak ocitl tentokráte v nesmlouvavé barevné válce. První mé překvapení bylo, že na rozdíl od filmů nevidím žádného protivníka (ve filmech jsou nepřátelé většinou vidět celý a pohybují se přes celou obrazovku, při natáčení propagačního videa našeho klubu jsem zjistil proč tomu tak je, kdyby filmaři natáčeli vojáky v jejich přirozených krytech nebude ve filmu nic vidět), který by mi dobrovolně přicházel pod ústí mé hlavně. Když kolem mého spolubojovníka, který se vydal kupředu začali dopadat první projektily a on se s voláním o pomoc schoval v mělké prohlubni rozhodl jsem se splnit svou povinnost a zachránit jej. Po dvou krocích jsem periferním viděním zahlídl mírný pohyb po své pravé straně, otočil se a stiskl spoušť. Má kulka zřetelně prosvištěla kolem nepřítele, který si lépe zamířil a přesně mířenou střelou mezi oči mne poprvé v životě zastřelil. Bez hlesnutí jsem padl k zemi a nevěřícně zíral do rudého temna (v té době bylo běžné, že měli kuličky rudou barvu, později to bylo zakázáno a dnes takové opět existují). Necítil jsem bolest, necítil zimu ani strach, pamatuji si na jediný pocit, hluboké přesvědčení, že tohle se už nesmí opakovat a já se musím poučit, pokaždé zas a znovu při této skvělé příležitosti, kdy člověk umírá a přitom smí dál ží, která se jmenuje military paintball. Ta půlminuta mého prvního „bojového“ nasazení ovlivnila celý můj další život, i když od té doby už uplynulo více než 15 let.
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]