ProfilyLucie Bílá: Úplně nahá (život plný novinových ústřižků)

 

 
Když se Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, 7. dubna roku 1966 narodila, na světě ji čekal už starší bratr Karel, se kterým ji dodnes pojí silné pouto. Dětství prožila v Otrovicích, v malé středočeské vesnici, kam se dodnes vrací.
 
Někdo mi říká Haničko a někdo Lucko. Já jsem zvyklá na oboje. Tatínek mi říká "ty kozo". Ale nedávno jsem si měnila doklady a rozhodla jsem se pro tu Zaňákovou. Lucka Bílá je jenom přezdívka. (Lucie Bílá)
 
1980 Haňa Zaňa: začátky
 
Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, se narodila v Otrokovicích, kde také vyrůstala.Již od dětství navštěvovala Lidovou školu umění (dnes známou jako ZUŠ). Vyučila se švadlenou v pražské Triole, kam posléze nastoupila jako šička košilových límečků. Zpívat začala amatérsky při zaměstnání se skupinou Rock Automat. Byla to éra metalu spojená s pruhovanými kalhoty a otrhanou, správně onošenou " džískou".
 
„Mně ta práce nevadila, ale jednoho dne mi došlo, že mám vetší lásku v muzice než v šití. Do té doby jsem přitom byla docela dobrá - mě baví ruční práce a doteď mi nikdo nevěří, že když se chci uklidnit, tak háčkuju.“ (Lucie Bílá)
 
 
„Úplně prvně jsem se s Luckou Bílou setkala kdysi dávno před lety v Praze u tramvajové zastávky, kde jsme stáli s Petrem Sepéšim. Nevěděli jsme, kdo to je. Pak říkala, že už zpívá a že nás obdivuje. A chtěla by prý dosáhnout toho, co my. Ještě se ani nejmenovala Lucie Bílá, ale Hana Zaňáková. Pak jsme se začaly potkávat různě a vždycky jsem ji tenkrát viděla totálně opilou a sprostou," tvrdí v knize Bartošová s tím, že Lucie Bílá byla žárlivá a za každou cenu chtěla být profesně tam, kde Iveta. (zdroj: Odhaleno.cz)
 
1983 Neposlušné tenisky Lucie Bílé
 
V 80. letech ji ještě jako Hanu Zaňákovou objevil producent Petr Hannig, který ji kromě singlu Neposlušné tenisky (rok 1983) vymyslel také pseudonym Lucie Bílá. 
 
 "Myslela jsem si, že je to takový kabát, který budu nosit a po představení ho odložím v šatně, jako když odkládám pracovní plášť, když jdu domů po práci". Netušila však, že kabátek ji slušivě přiroste k tělu a už nikdy nepůjde odpárat.“ (Lucie Bílá)
 
 
Oblékala se výstředně, mluvila vulgárně, zapalovala si jednu cigaretu od druhé a milovala se s tím, kdo byl zrovna po ruce. Byla to anonymní volnost, ve které falešně budila dojem, že je typ tvrdé, neohrožené metalové bojovnice. Opak byl ale pravdou. Ve skutečnosti ta žena vamp, kterou v ní viděli, byla uvnitř plachá, lehce zranitelná, bezradná a ztracená. U mužů hledala pravou lásku a právě proto se snadno zamilovala. Celá ta póza byla jen pózou sebeobrany.(zdroj Charakteristika osobnosti) 
 
Hudební žánr se ale příliš lišil od toho, co bylo Lucii dosud milé, a proto se rozhodla účinkovat také v metalové skupině Arakain. Rozdílnost hudebních žánrů však po dvou letech vedla k ukončení působení Lucie Bílé v této kapele. Odchod od producenta Hanniga na sebe také nenechal dlouho čekat. Jako ukončení spolupráce vyšlo v roce 1986 album Lucie Bílá. (zdroj Životopis Lucie Bílá)
 
 
Stabilní jistotou je hospoda Terebka. Tam Tomáš přivádí černovlasou holku. Kamarádi to komentují, že tak hezkou cikánku už dlouho neviděli. Jmenuje se Hana Zaňáková. Začínající zpěvačka, která vystupuje pod jménem Lucie Bílá. Černá kožená bunda, černě nalakované nehty, hromady chrastících stříbrných řetězů na krku. Zvláštní vztah. Tomáš bydlí s maminkou, Hana-Lucie v jednom ze střídaných podnájmů. (Zdroj: Nezapomenutelný kluk Tomáš Holý, Idnes)
 
Švadlenka si myslela, že když bude na lidi hodná, budou oni hodní na ni. Tak to přitom samozřejmě nefunguje. Je to všechno příroda - vydrží ten nejsilnější. A slabej chcípne v džungli. (Lucie Bílá)
 
Ke špatné pověsti ji dopomohl i její vzhled. Nosila kožené bundy, protože od dob Arakainu se v nich cítila bezpečně. Na krku nosila svazek nápadně velkých krucifixů. Její líčení bylo přehnaně tvrdé s výraznou rtěnkou, vlasy pečlivě natupírované do extravagantního účesu. Vypadala jako divoženka a každý v ní viděl jen povrchní divošku. (zdroj Charakteristika osobnosti) 
 
 
Tomáš studoval, Lucie objížděla republiku se skupinou Monako, která dělala módní přehlídky. "Měl stejný dobrácký a bezstarostný výraz tváře a kulatou hlavu jako ten neodolatelný šibal z filmů," píše Lucie Bílá ve své knize Teď už to vím. "Těšila jsem se na každý Tomášův příchod - on se někdy dělal vzácným, mizel občas na den nebo dva..."
Začátkem března 1990 přijela ze zájezdu. Domácí říkal: "Co ten Tomáš udělal?" Nevěděla, o čem je řeč, ale připouští, že ji napadlo ledacos: mohl šplhat po okapu, mohl lézt pookennířímse, mohl opilý usnout na záchodě...
Domácí jí ukázal noviny, ve kterých byl titulek „Mladý hrdina zahynul“. Bylo mu dvaadvacet. (Zdroj: Nezapomenutelný kluk Tomáš Holý, Idnes)
 
"Do té doby jsem si myslela, že jsem ředitelka vesmíru. A přišel první signál toho, že si život dělá, co chce.“ (Lucie Bílá)
 
 
1992 Missariel
 
„Dvaadevadesátý byl opravdu zlom, vždyť o rok dřív jsem vydělala za celý rok hudbou jen čtyřiadvacet tisíc a to nebylo pomalu ani na pronájem.“ (Lucie Bílá)
 
Zvrat v kariéře jedné z našich nejpopulárnějších zpěvaček nastal v roce 1992, kdy natočila velmi úspěšné album Missariel (autem hudby je Ondřej Soukup). Toto album sklidilo velký úspěch a v roce 1993 přineslo zpěvačce první z řady ocenění cen Gramy (nyní Anděl). Vysloužila si ocenění jako zpěvačka roku 1992, ocenění za album roku, videoklip roku a skladbu roku (Láska je láska). V této době již vystupuje Lucie Bílá také v muzikálech. V roce 1992 taky ztvárnila roli Epolíny ve velmi úspěšném muzikálu Bídnici.
 
 
1994 Lucie Petr a Filip
 
Ve Strážnici jsem si v roce 1994 coby redaktorka Blesku povídala s Lucií Bílou poprvé. V černé kůži a se stříbrnými řetězy na krku tam na romském festivalu zpívala typickou cikánskou Nane so chan (Není co jíst). Vypadala šťastně a poté, co ji romští přátelé nabídli několik panáků, a ona jimi nepohrdla, svěřila se mi, že je zamilovaná. A že onen přítel se jmenuje Petr. Víc nic. (zdroj: Petr Kratochvíl aneb Žil jsem s Lucií Bílou – Předmluva)
 
„V Římě jsme se poprvé políbili a řeknu vám, Řím je to správné město pro první milování.“ (Lucie Bílá)
 
Rozkřiklo se, že je těhotná. Přišla jsem za ní na gynekologické oddělení. Měla nohy nahoře a prosila, ať nefotografujeme. Vypadá prý hrozně. Spokojila jsem se tedy s povídáním. Narodil se malý Filip. Lucie zářila a Petr taky. Nastěhovali se do Jevan. (zdroj: Petr Kratochvíl aneb Žil jsem s Lucií Bílou – Předmluva)
 
 
Producent Petr Kratochvíl (57) hrál a hraje v životě Lucie Bílé hned několik velkých rolí. S Lucií se seznámil na samém začátku její kariéry. V devadesátých letech je všichni považovali za ideální pár. Zamilovanost z nich jen čišela. V roce 1995 se jim narodil syn Filip. Petr se Lucií nikdy nevzali. V roce 2000 se rozešli - do života Petra Kratochvíla vstoupila jiná, Miss ČSFR 1992 Pavlína Baburková, která mu porodila již čtyři děti. (Osudoví muži Lucie Bílé, Blesk)
 
V roce 1994 přišla Lucie Bílá s dalším albem, tentokrát na něm spolupracuje se známou dvojicí Ondřej Soukup a Gábina Osvaldová. Rok 1995 je pro Lucii Bílou opět přelomovým. Přijala nabídku Karla Svobody na účinkování v muzikálu Drákula a také porodila syna Filípka. Zároveň krátkou dobu účinkovala v muzikálu Krysař, jehož tvůrce byl Daniel Landa. K tomuto období patří její první větší filmový počin, role ve filmu Král Ubu (rok 1996). (zdroj životopis Lucie Bílá)
 
 
1996 Zlatá slavice
 
Když jsem v rukou držela prvního slavíčka, skoro jsem umřela radostí, ale to vystřízlivění pak bylo velmi rychlé. Uvědomila jsem si, že nesmím dopustit, aby to lidé brali jako štěstí začátečníka. Není jednoduché stát už poněkolikáté na místě s pořád těžší a těžší soškou v ruce v ruce, ale stojí to za to se o to stále pokoušet. Nejde pak o překvapení, jako o ujištění, že ten kolotoč, ve kterém žijete, má smysl. (Lidové noviny 2001)
 
V roce 1996 získává Lucie Bílá první místo v populární anketě Český slavík (na tomto prvním místě se později udržela úžasných 9 let za sebou). Po tomto úspěchu přichází společné album se stálicí českého hudebního nebe Karlem Gottem a také účinkování na Pražském jaru v roce 1998, které si po roce ještě zopakovala.Toto vystoupení považuje za svůj největší úspěch, neboť toto se jí to povedlo jako popové zpěvačce první v historii. Lucie Bílá poté přišla s albem Hvězdy jako hvězdy a také vydala knihu Teď už to vím. Opět si také zopakovala, jaké je to stát před kamerou ve filmu Čas dluhů.
 
1998 SMS Petrovi
 
Já mám jen teď žádný pak, přejels mě jak náklaďák, i když je to pochmurný, tví city smetu do urny.
Neskučím jako pes. Na hrob ti tesám SMS. ,,Můžeš lásko klidně spát, chcípni, když mě už nemáš rád.'' (text písně SMS)
 
V osobním životě ji úspěch příliš neprovází, vztah s Petrem Kratochvílem zkrachoval. Lucii jako partnerku vystřídala finalistka soutěže Miss Pavlína Babůrková. 
 
 
"Pamatuji si přesně ten okamžik - mohlo být kolem páté nad ránem, kdy vyčerpaná a zoufalá jsem řekla Petrovi: Co se to s tebou děje? To přece nejsi ty. Jsi jako vyměněný. Ty musíš být strašně zamilovaný. A taky že jo.ů Takovou dech beroucí větou začíná kapitola Oltář útěchy, v níž Lucie Bílá poprvé upřímně popisuje bolest, kterou prožívala při rozchodu s otcem svého syna Filipa, Petrem Kratochvílem. "Jo, ta. Tak to se ti nedivím. Ta se nám vždycky líbila. Ještě jsem se snažila tím zájmenem množného čísla vyjádřit jakousi spolupatřičnost, ale hned v příští vteřině mi došlo, že už k nim nepatřím." Tak Lucie Bílá ve své autobiografii typickým způsobem reaguje na fakt, že její život se obrací vzhůru nohama kvůli Pavlíně Baburkové, s níž se Kratochvíl později oženil. (zdroj: Skandální životopis Lucie Bílé, Blesk)
 
Lucie Bílá však i nadále pokračuje jak ve své hudební kariéře, tak v hledání lásky. V roce 1998 si užívá odvážné erotické scény ve filmu Čas dluhů, v roce 1999 vychází album Úplně nahá a v roce 2000 účinkuje ve velmi úspěšném muzikálu Johanka z Arku v divadle Ta Fantastika. 
 
 
2000 Lucie po milléniu (Miluju Tě?)
 
Vztah s podnikatelem Radkem Pokorným neměl dlouhého trvání. Lucie s ním byla v době krátce pro rozchodu s Kratochvílem. Během té doby se však stihli zasnoubit. Po sedmi měsících se však po vzájemné dohodě rozešli. (Osudoví muži Lucie Bílé, Blesk)
 
Poprvé stanula Lucka před oltářem s pozounistou Stanislavem Penkem. Svatba to byla pro většinu veřejnosti nečekaná. Znali se předtím sice již několik let, něco víc však mezi nimi bylo až od konce roku 2001. Lucka ale překvapuje a šokuje ráda, proto jí nic nebránilo říci Penkovi své 'ano' krátce poté, 3. dubna 2002 v kostele sv. Václava ve východočeském Lanškrouně. Společné štěstí jim nevydrželo ani rok. 31. ledna 2003 vydali společné prohlášení, že jejich manželství končí. (Osudoví muži Lucie Bílé, Blesk)
 
 
V roce 2003 přihází opět s novým albem Jampadampa a rovnou s dvěmi novými muzikály Romeo a Julie a Excalibur. Rok 2004 přináší Best of album - Láska je láska a ani rok 2005 není na nové počiny skoupý - na scénu přiházejí opět dva muzikály Láska je láska a Elixír života. V roce 2006 vyšlo další album Koncert (live).
 
Lucie Bílá se s Václavem Bártou seznámila jen pár měsíců po rozvodu se Stanislavem Penkem. A zase byla šťastná. Tvrdila, že jí věkový rozdíl 14 let nevadí. Vedle Noida prý omládla. Svou velkou lásku zpečetili Lucie s Vaškem nečekaně při oslavě zpěvaččiných čtyřicátých narozenin. Snoubenci odletěli na český konzulát do Milána, kde je oddal generální konzul Karel Beran. (zdroj, Blesk)
 
„Je to pravda. Rozvádíme se, zůstali jsme ale báječnými kamarády," přiznala v pondělí Blesku šokující zprávu Lucie Bílá.
A co na to manžel Noid? "Lucku mám ale pořád strašně rád, to se nemění," tvrdí Vašek. (Lucie Bílá: Ano, rozvádím se! Blesk)
 
 
Ze všeho nejvíc je problém v mém špatném výběru. Jak už jsem říkala, často jsem zaměnila lásku za pouhou přitažlivost. Často jsem podlehla pocitu, že můžu jít proti větrným mlýnům, ale to nejde. Často v tom hrála roli moje velká touha nebýt sama a zkusit to. Okouzlení, přitažlivost, to všechno může chvíli fungovat, ale pak přijde nějaká ta velká pravda a moji chlapi začnou být konfrontováni s mým postavením. (Lucie Bílá)
 
2008 Lucie po čtyřicítce
 
Mnohonásobná Česká slavice, dokonce několikanásobná absolutní slavice, nejznámější česká zpěvačka a také jedna z členů poroty dvou ročníků soutěže Československo má talent. I tak nyní známe Lucii Bílou.
 
Spišská Nová Ves - Slovensko má volební trapas s českou hvězdou! Píše bulvární deník Aha! Česká slavice Lucie bílá (44) však nad skutečností, že se objevila na plakátech, který měl v komunálních volbách podpořit ke znovuzvolení primátora Spišské Nové Vsi, jen kroutí hlavou. (zdroj: Eurozprávy 2010)
 
 
Zpěvačka Lucie Bílá oslavila 45  narozeniny velkým koncertem v pražské Lucerně.  Během vystoupení ji doprovázela kapela Petra Maláska.  Koncert byl pojatý velmi velkolepě a lucie vypadala vyrovnaná a šťastná. Není divu, podle zákulisních informací ji totiž před Několika dny požádal o ruku její  o 12 let mladší přítel Petr Makovička. Stalo se tak na dovolené v Paříži a od té doby nosí Lucka Bílá na ruce zásnubní prsten. (zdroj: Plebst 2011)
 
Lucie Bílá se v roce 2011 stala vítězkou Českého slavíka už po třinácté. Přestože si ji hlasující vybrali jako zpěvačku roku, na slavnostním ceremoniálu nevystoupila. Televize Nova  totiž na Bílou zanevřela kvůli její účasti v porotě show Česko Slovensko má talent na konkurenční Primě. Vedení televize se obávalo, že zpěvačka využije přímý přenos ve svůj prospěch. A právem…
„Chtěla bych poděkovat kamarádu Prachařovi, Honzovi Krausovi a Jaro Slávikovi. Zítra máme finále, bylo by prima, kdybyste se dívali,“ prohlásila v děkovné řeči s vědomím, že si na Novu definitivně zavřela dveře. (zdroj: Skandály českého slavíka, Aha)
 
 
Lucie Bílá (46) s nadšením přijala nabídku na moderování finálového večera udílení cen Český lev. A za provedení svátečním večerem dostane naše nejoblíbenější zpěvačka opravdu nezvyklý honorář. Pouhou 1 korunu. (zdroj: super.cz)
 
A co na to Lucie Bílá? Ta v jednom z článků poslední doby tvrdí, že i na talent musí mít člověk štěstí a že už se nechce nikdy vdávat. Díky svému mimořádnému talentu, humoru, bezprostřednímu vystupování, ale i smyslu pro pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují, se stále řadí mezi nejpopulárnější a nejoblíbenější osobnosti této země. Jistě i díky těmto faktům je mnohonásobnou držitelkou prestižních ocenění - televizních Cen TýTý, Českého slavíka, Cen akademie populární hudby (dříve Gramy) a mnoha dalších významných ocenění. A jak se zdá, její hvězda nemá sílu pohasnout.
 
 
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]