ProfilyZa první smrťák na silnici mohla třicítka!!!

 

 
Automobilové nehody dnes nejsou ničím zvláštním. V TV novinách jsou vraky rozstřelených, mnohdy k nepoznání zdeformovaných aut téměř denním koloritem. Ovšem v roce 1898 tomu bylo jinak.
 
Tehdy, konkrétně 12.února se totiž odehrála první automobilová nehoda, kterou její účastník nepřežil. Věci se měly následovně. Dvaačtyřicetiletý obchodník Henry Lindfield, se ten den rozhodl vyjet si z Londýna do Brightonu. Bohužel to jako většina současných řidičů přehnal s rychlostí. Snad opojen jízdou své elektrické auto rozhulil na celých 30 kilometrů v hodině (v té době nepovolená rychlost) a malér byl vzápětí tady. Brzdy vypověděly službu, díky čemuž se auto se stalo okamžitě neovladatelným a strom, který se mu postavil do cesty, zase nehezky zákeřným. Ano i zde se nic nezměnilo. Neovladatelná auta často přitahují stromy silou magnetu. To co následovalo si není těžké domyslet. Následoval náraz a Lindfieldova noha zůstala zaklíněna mezi motorem a stromem. 
 
A právě tohle se nakonec stalo Lindfieldovi osudným. Noha mu musela být amputována, uperace sice byla úspěšná, ale pacient zemřel na pooperační šok. Díky tomu se mohl zapsat do análu automobilismu jako první oběť automobilové nehody.
 
Pro úplnost ještě dodejme, že první automobilová nehoda (bez smrťáku) se odehrála v roce 1771 a její aktér, vynálezce Nicolas Joseph Cugnot si vyjel se svým prototypem parního automobilu a narazil s ním do zdi. Ani v tomto případě se dnes nic nezměnilo. Nejedna šikovná řidička, či ožralý, nebo zfetovaný rádoby šofér, to dokáže i dneska.
 
(poznámka: foto je pouze ilustrativní, k popisovaní události se nevztahuje)
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]