Profily1993: Bombový útok na World Trade Center

 

 
Bylo krátce po poledni. Křiklavě žlutá dodávka jako mnoho jiných aut zaparkovala na jednom z volných míst v podzemních garáží pod proslulými newyorskými dvojčaty.
 
Řidič, mladík snědé pleti, rychle vystoupil z auta. Zdálo se že má naspěch, ani se nezabýval zamknutím auta. Spěšným krokem vyrazil ven z garáží. Dalších dvanáct minut pak okolí World Trade Center žilo svým obvyklým životem, než se sedmnáct minut po poledním probudilo peklo.
 
Ohromná detonace okamžitě zdemolovala podzemní garáž a síla výbuchu vzápětí prorazila a narušila i další čtyři podlaží. V celé budově okamžitě vypadla elektrika, lidi náhle byli uvězněni ve výtazích a vznikla panika. Po prvotním šoku bylo snahou mnohých zachránit svůj život. Hustý kouř začal plnit chodby a začal dusit zmatkující lidi s jedinou potřebou, pro kterou byli schopni všeho: Dostat se ven.
 
New York - Bomba, která 26. února 1993 explodovala ve 12 hodin 17 minut 37 sekund, v autě zaparkovaném pod Světovým obchodním centrem v New Yorku, zabila šest lidí a více než tisíc jich zranila. Útok byl naplánován muslimskými extremisty. Celou akci financovala teroristická skupina al-Káida. Bomba, která vybuchla ve, byla uložena v dodávce zanechané v podzemním parkovišti. Při tomto pumovém útoku zahynulo na místě šest osob a stovky osob byly zraněny. 
 
Výbuch napáchal velké škody, nicméně záměr muslimských radikálů nenaplnil. Ti byli přesvědčeni, že jeho síla naruší, v lepší případě svrhne jednu z věží Světového obchodního centra. Ovšem díky faktu, že jeden z nich, Ramzi Yousef zaparkoval dodávku nacpanou výbušninami na špatném místě. Kdyby jí odstavil blíže k betonovým základům jednoho z dvojčat, plán by mohl uspět.
 
I když atentát napáchal relativně malé škody, americká společnost byla zděšena. Kdyby mohla nahlédnout do budoucnosti a přehrát si události 11. Září 2001, byla by zděšená ještě víc. Velikost atentátu samozřejmě podnítila k horečné činnosti všechny americké bezpečnostní složky, které krátce poté slavily úspěch. Strůjci atentátu byl do konce roku 1994 zatčeni a každý z nich byl odsouzen k 240 letům vězení.
 
Americké spravedlnosti unikl akorát strůjce bomby, Abdul Rahman Yasin, který byl později spojován i dalším, tentokrát rozsáhlejším útokem na Světové obchodní centrum ze dne 11. Září, kdy se stal jedním z nejhledanějších teroristů světa a s ním samozřejmě muži v pozadí, kteří celý atentát financovali a podporovali.
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]