Profily13.březen 1997: Vyrazili mimozemšťani na výlet do Phoenixu?

 
Mimozemšťani mohou mít mnoho podob. Od červené hlavy s anténkami, jak si Marťany představovaly staré filmy a ilustrace padesátých let, až po postavu pupkáče s plešatou makovicí, jak mimozemskou entitu zachytili fotky pitvu v Roosvelu.
 
Ale ať již „emzáci“ vypadají jak chtějí, jedno mají společné. Pokaždé když přijde na ně řeč, vláda (hlavně ta americká) okamžitě háže zpátečku a celou záležitost bagatelizuje. A to nejen v případě osamělých konspirativních teorií, které by mnohdy byly prima scénářem pro film, ale bohužel i v případě fenoménu, který prokazatelně, na sobě nezávisle, vidělo několik desítek, stovek, nebo dokonce tisíc lidí. Třeba jako v případě tzv. Světel nad Phoenixem.
 
 
Stalo se to 13. března, roku 1997 a všichni ufologové a milovníci konspiračních teorií mají toto datum zaškrtnuto v kalendáři výrazně červenou barvou. Nad Arizonou se totiž záhadně objevilo pět jasných svetelných bodů, složených do formace písmene V, které se pak naprosto neslyšně pohybovaly k metropoli Phoenix. Skvělá příležitost k pozdvižení pro konspirace milující Američany? Nepochybně. Za neusálého kvičení jejich oblíbeného „Ó maj goš!“ tak oběktivy domácích kamer zamířily vzhůru k obloze a linka na policejní stanici byla brzy přetížena. „Napadli nás mimozemšťani! Už se k nám blíží!“
 
„Na obloze vidíme velká světla. Je jich pět a ve tvaru šipky se stále přibližují!“ Tento popis se v různých slovech skloňoval v nejednom z oznámení. Od osad v nevadské poušti až po čtyřmilionový Phoenix. A nejen to. Díky foktu, že foťáky a videokamery jsou vždycky po ruce, je tento jev hojně dokumentován. A tentokrát se, jako v případě jiných, nejedná o podvrh. Světla se pohybují pomalu ve stále stejné formaci, což vylučuje náhodný přírodní jev. A takový úkaz už je poměrně blbé bagatelizovat, jak se o to vzápětí pokusil guvernér státu Arizona, který přišel na tiskovou konferenci v doprovodu „mimozemšťana“, tedy kašpara v mimozemské masce. Ten pak, po skončení svého mandátu potvrdil, že záhadná světla viděl také, neměl pro ně žádné logické vysvětlení a celou záležitost se v žert pokoušel obrátit ve snaze nevyvolávat mezi lidmi paniku.
 
 
K té ostatně nebyl důvod. Mimozemšťani svou hrozivou mocnou zbraní nezaútočili. Naopak, světla plula dál, směrem k Mexiku, kde pak zmizela.  A média měli okamžitě o čem psát. Senzace, masové pozorování UFO s desetitisícem potvrzených svědectví, se dosavadním konspiračním teoriím postavených na několika málo výpovědí jednotlivců, zcela vymyká.  Obzvlášť když jsou mezi svědky inteligentní lidé, nemající s konspiračními teoriemi, či ufologií nic společného, nebo operátoři letového provozu letiště Sky Harbor, kteří světla vizuálně rovněž zaznamenal, nicméně jejich radary monitorující oblohu, neukázaly zhola nic.
 
To vše si žádá nějaké vysvětlení, které však nepřichází. Postupem času se objevují teorie o optickém klamu, či zkoušce nových světlic, ta však veřejnost nechce slyšet.  Protichůdná tvrzení, mediálně masírovaná verze o farmářovi který pro pobavení vypustil balóny se silnými světlicemi stojí v konfliktu s přírodními zákony (balony by nemohly letět v pravidelné formaci) a celá záhada tak bez vysvětlení mizí, jako všechny „senzační zprávy“ v propadlišti času.
 
 
A tak ať již skutečnost byla jakákoliv, třináctému březnu nálepku dne, kdy tisíce lidí viděly UFO, nikdo neodpáře. Nemluvě o faktu, že šuškadna, že se ve Phoenixu něco děje, je stále živá. Další tajemná světla jsou vidět 28.dubna 2008 a nakonec  9. března 2012 kamery natáčející reportáž zachytily záhadný výboj světla, který se za reportérkou, záhadně, z ničeho nic objevil. A ufologové mají další střípek do obrázku svých teorií. A vláda? Ta samozřejmě mlží. Ti co sledovali Akta X se nediví.
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]