ProfilyVyplujete s Titanicem vstříci zkáze? Máte možnost.

 
Na této planetě je asi jen dost málo lidí, kteří by neznali jméno Titanic. Ve své době největší, údajně nepotopitelný zaoceánský parník se dnes, roku 1912 vydal na svou první a bohužel i poslední cestu.
 
Luxusní loď, vybavená na tehdejší dobu špičkovou technologií vyplula ve středu 10.dubna, pod velením kapitána Edwarda J. Smitha, z anglického Southamptonu, přes francouzský Cherbourg a irský Queenstown (Cobh) směr americký New York. Na palubu bylo naloděno přes 1 300 cestujících, z toho více než 300 v první třídě, téměř 300 osob v druhé třídě a přes 700 ve třídě třetí. Titanic tedy nebyl na své první plavbě kapacitně zcela vytížen, společně s posádkou bylo na palubě až 2 223 lidí na rozdíl od 2600 cestujících a cca 900 členů posádky, který byl schopen pojmout. Jak to dopadlo, je věc všeobecně známá. První plavba Titanicu se díky mnoha faktorům, v nichž hrál zásadní roli ledovec, stala jednou z největších námořních katastrof a zcela jistě úplně největší mediálně propíraným lodním neštěstím vůbec. Znovuobnovená premiéra velkolepého Cameronova filmu (více zde), tentokrát v 3D provedení, mi budiž svědkem.
 
 
A právě letos slaví tato tragická událost rovných sto let od osudné neděle, kdy obří parník krátce před půlnocí Titanic srazil s ledovcem a pondělí, kdy rozlomen na dvě poloviny sklouzl do hlubokého ledového hrobu Severního Atlantiku, při čemž s sebou vzal 1500 osob.
 
A právě na počest této tragédie, která v nadcházejících letech vzbudila obrovskou vlnu zájmu, pátrání a konspiračních teorií se k jejímu kulatému výročí koná nejedna velkolepá akce. Od britského Southamptonu až po matičku stověžatou konče. Ano, přesně sto let poté, co se skutečný Titanic potopil, vypluje "český Titanic", ve společenské události spojené s pietním aktem, po vltavských vodách.
 
 
Chcete se stát součástí legendy? Pak zde máte příležitost. V neděli 15.dubna v 13:00 vyplouvá český Titanic v podobě Cecilie, největší lodi, která kdy brázdila vody Vltavy, která současně s touto akcí zažije (jako kdysi Titanic) svou první plavbu po Vltavě. A samozřejmě, v tomto případě se nebude jednat o pouhý výlet novým parníkem, ale o společenskou událost, organizovanou českým odborníkem na Titanic Ondřejem Vrkočem.
 
Na programu během plavby budou nejen zajímavé přednášky o samotné lodi a jejím příběhu až po současný vývoj zkoumání jejího vraku, ale také konspirační teorie Jana Berwida-Buqouje a další doprovodný program. Zajímavým hostem celé netradiční akce bude kromě jiných i Martin Hub, kaskardér z filmu Jamese Camerona Titanic. Což samozřejmě není všechno. Od jedné hodiny odpolední, do osmé hodiny večerní zažijí pasažéři plavby „českým Titanicem“ nejedno překvapení. Včetně bohaté tomboly.
 
 
Ostatně na detailní program se můžete podívat právě zde
 
Všem, nejen fandům Titanicu se tak nabízí opravdu jedinečný a netradiční zážitek umocněný navíc faktem, že jeho cena není vzhledem k jeho ojedinělosti ani trochu vysoká.  O tom se nakonec můžete přesvědčit i ZDE
Vzhledem k tomu co stojí jiné, ani zdaleka ne tak unikátní akce, by se dokonce dala označit za směšnou. Ostatně lístků kvapen ubývá. On ani pravý Titanic nebyl nafukovací!
 
Součástí bude i retro focení s kapitánem lodi v kostýmech fotoautomatem Smilebox a spousta dalších překvapení. Atmosféru dávných dob dotvoří stylová živá hudba Brassband a prodej tématických předmětů.
 
 
Zbývá něco dodat? Asi ne. Titanic je pojem, jméno stejně známé po celém světě jako McDonald's či Coca Cola. Je to kult, skloňovaný v mnoha pádech. A vy nyní můžete být jeho součástí v podobě jednoho z pasažérů. A třeba se druhý den pochlubit přátelům... „plul jsem na Titanicu. A přežil jsem. 
 
Naposledy toto mohla tvrdit jistá Millvina Dean, která přežila katastrofu Titanicu jako devítiměsíční kojenec.  Zemřela 31. Května, roku 2009.
 
 
Více se dozvíte na www.100lettitanic.cz
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]