ProfilyZastřelili Lincolna... parchanti jedni! (spiknutí a atentát na Lincolna)

 
Píše se 14. duben 1865 a Amerika si konečně oddechla. Bratrovražedný boj, občanská válka Severu proti Jihu před pěti dny definitivně skončila.  Definitivně. Zdánlivě ano. Poslední výstřel však ještě nepadl.
 
Fordovo divadlo ožilo smíchem. Komedie Náš americký bratránek, se zdá býti úspěšnou. Prezident Lincoln, sedící se svou manželkou Mary Todd  v prezidentské lóži ještě netuší, že v salvě smíchu brzy zazní výstřel. Americký herec  John Wilkes Booth už je skoro na dosah. Hlediště opět zabouřilo smíchem. Booth se dostává do prezidentského apartmá a ruka prodloužená malým Derringerem nemilosrdně míří na zátylek nic netušícího prezidenta. Prst mačká spoušť. Rána zaniká ve všeobeckém veselý a prezident padá bezvládně k zemi. Americký major  Henry R. Rathbone, který i se svou snoubenkou seděl vedle Lincolna se pokouší zakročit. Marně. Atentátník vytahuje nůž, který se zabodává do jeho ruky a posléze Booth vyskakuje z lóže na hlediště. Pád je tvrdý. Noha náraz nevydržela. Přesto se mu však i přes stále více rostoucí paniku a zděšení podaří dobelhat ven, kde již čeká jeho společník s připravenými koňmi. Vrah následovně uniká.  
 
Americký ministr války Edwin Stanton krátce po atentátu vyhlašuje rozsáhlou policejní a vojenskou akci. Atentátník musí být neprodleně zadržen. Všechny cesty a všechny mosty vedoucí ven z Washingtonu jsou uzavřeny. Všechny, kromě jediného. Právě toho, kterým Booth unikl ven z města, které se mělo stát neprodyšně uzavřenou pastí. Lékaři zatím začínají bojovat o prezidentův život. Druhý den se ukáže, že marně. Nikdo však v tu chvíli netuší, že do pohybu se dalo i několik dalších atentátníků, kteří míří zatraceně vysoko. Ministr zahraničních věcí William Seward má být zabit Lewisem Painem, který však jako atentátník selže a viceprezident Andrew Johnson, je terčem atentátníka George A. Atzerodota. Ten se však v rozhodující chvíli zalekne a o atentát se ani nepokusí. Jisté je však jedno. Všichni atentátníci ví naprosto přesně, kde jejich „oběti“ mají v rozhodující chvíli nacházet. A ještě jedna věc je nevyvratitelná. Všichni více než sympatizují s nedávno poraženou jižanskou konfederací. Někteří více než to. 
 
Atentátník, herec John Wilkes Booth, rodák z Jihu byl již během války pozdějším šetřením označen za možného špióna Jihu, který by mohl mít na svědomí i masivní vlnu požárů newyorských hotelů a divadel ze které nebyl nikdy obviněn. Jako kdyby nad ním někdo držel ochrannou ruku. Nicméně náhody spojené s atentátem na Lincolna začínají dávat tušit, že za plánovanou vlnou atentátů nebyla pouze Jižanská konfederace, která samozřejmě měla pádný důvod Lincolna nenávidět, ale i někdo výš. Mnohem výš. Někdo z americké vlády. Jižanská pomsta tak začíná získávat tvář velkého, rozsáhlého spiknutí.  A jak už to v Americe bývá, společně s jeho odhalováním se objevuje spousta konspiračních teorií. Ano, konspirační tlachání Američani milují nadevše.
 
J.W.Booth je nakonec za úplatu zrazen a policie obklíčí stodolu jižanské farmy, kde je po jejím požáru Booth zastřelen plukovníkem Congerem. To i přes fakt, že rozkaz zněl zajistit Lincolnova vraha živého. Nejasností kolem prezidentovi smrti totiž přibývá. Včetně chování narychlo přiděleného prezidentova osobního strážce, který se v kritické chvíli, kdy měl prezidenta chránit, ožral v hospodě do němoty. Za což nakonec nebyl potrestán, ale naopak povýšen.  Když si k tomu přičtete jediný nezajištěný most, kterým atentátníci uprchli z města, kvalitní informace spiklenců, či rychlé zahlazování stop, včetně možných svědků, vychází nehezký obrázek spiknutí řízeného z toho nejvyššího levelu americké politiky, který značně kontrastuje s oficiální verzí o tom jak Boots, který věřil, že válka Severu proti Jihu ještě neskončila a tak dal dohromady skupinu spiklenců, aby atentáty dopomohli Jihu k vítězství.
 
I když pravda. Co na tom dnes záleží. Ve filmu Abraham Lincoln, lovec upíru se třeba dozvíte, že za jeho smrt mohou krvesajci.
 
 
 
 
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]