ProfilyKoruny, brambory a miliardy (29.12.2011)

 

Pád koruny pokračuje. Dolar koštuje rovnou dvacku a to není fajn. Prý za to nemůže česká, ale Evropská ekonomika. Dováží se sem stále dražší zboží. A to i navzdory vánočním slevám. V těch dneska najdete třeba španělské šampony s formaldehydem, nebo pérobudiče s nevhodnými léčivy, které jsou normálně na předpis.
 
Vietnamské tržnice u českých hranic už nenesou moc korun, tak postupně zanikají a Vietnamci raději pěstují trávu. Bordely u hranic na tom nejsou o nic lépe. A to i přes fakt, že zrovna jich se určitě nebude moc týkat novoroční dárek politiků svému lidu v podobě zvýšeného DPH z deseti na čtrnáct procent. Ano, je to tak s Novým rokem se budou měnit cenovky u veškerého zboží. Samozřejmě, že směrem vzhůru. Dolů jde jen cena brambor. Urodilo se jich moc a nikdo je nechce. Ani doma, ani v Evropě. Zemědělci se tedy na brambory vykašlou. Jejich pěstování je prý dražší a tak se jim to nevyplatí. Drahám se zase nevyplatí drážní policie. A tak železniční policajti taky skončí. Bude cestování vlakem bezpečnější? No asi ne.
Jak se zdá, ministerstvo školství nemá šanci ušetřit, ale naopak prošustrovat 50 miliard korun z dotací Evropské unie. Prý kvůli vadnému programu, přes který mají peníze do země přitéci. Kontrola z EU přišla například na to, že z peněz určených na projekty základních a středních škol jsou vypláceny příliš velké odměny. Kdo ponese odpovědnost? Tradičně asi nikdo. Maximálně půjde od válu ministr Dobeš, který to měl stejně nahnutý. U Rozvadova srazil řidič náklaďáku dva voly. Ne, nikdo z poslanecké sněmovny se v inkriminovanou dobu v těchto místech nevyskytoval. 
Bývalý obchodní ředitel Čepra s kámošem tak trochu několik let obchodovali s benzínem a pokrátili daň o dvě a půl miliardy. „Tolik peněz snad ani neexistuje,“ povzdechl si důchodce, když mu z něj po zaplacení energií a nájmu zbyla pajcka na jídlo na celý měsíc. Ten asi nepojede oslavit Silvestra do Prahy.
Praha je totiž prý na Silvestra nejdražším místem v celé Evpropě. Po ní je hned Paříž. Což je k faktu, že zde většina lidí bere téměř nejmenší platy v Evropě, celkem paradox. Ceny spadnou prý až po Novém roce, tedy v době, kdy pro normální ceny stoupnou. Má vůbec cenu se nad tím pozastavovat? Asi ne. Položme si tedy s rychle se blížícím koncem roku obligátní otázku: „Komu urve zábavná pyrotechnika o Silvestru prsty?“ a věnujme se něčemu užitečnému. Třeba vyberte koruny z banky a zašijte je do polštáře. Nesmyslné poplatky bank, už teď jedny z nejvyšších v celé Evropě, s Novým rokem určitě taky porostou. 
 

 

více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]