ProfilyNemáte prachy, nažerte se prachu (10.3.2012)

 

 
Nemáte prachy? Nažerte se prachu! Toho bude dostatek. Vláda se rozhodla zrušit továrnám poplatek za znečišťování vzduchu, což buď znamená, že prachy od továren, nepotřebuje, nebo průmyslová lobby má ve vládě víc kamarádů, než by bylo zdrávo. 
 
Nezdravo je i v Opavě. Podle pravidelných měření je zde nedýchatelný vzduch každý čtvrtý den v roce. Astmatici mají smůlu. A to hned dvojitou. Na trhu totiž nejsou léky na astma. Proč? No protože jsou levné, takže je distribuční firmy skoupí a vyvezou do zahraničí.  V zdravém těle, zdravý podnikatelský duch. A správní podnikatel neprodá svou kůži zadarmo! Naopak, v rámci slevy jí prodá ještě dráž.  Obchodníci s vejci využili jejich nedostatku a tak rapidně zvedli ceny. Vejce se tak dá koupit i za sedm kaček.
 
A zdražování nekončí. Zdražování nebere konce a jak se zdá, jeho konec je stále v nedohlednu. Jeho míra prý zaskočila i českou národní banku a jeden obyvatel Chomutovska skočil z okna. Proč, protože neměl na nájem. 
Policie nezjistila, že by na jeho smrti měla podíl další osoba. Na smrti měla podíl celá současná situace v niž se čelní představitelé politické strany, která se dušovala jak vyčistí politickou šmejdu od svinsta, předhánějí, kdo vytáhne na světlo větší svinstvo , kdy jsou v rámci výhodných slev lidem prodávány prošlé šmejdy, kdy kvůli laxnosti  Česku uteče několik miliard z vyunelované společnosti a kdy je vládním představitelům slovo zodpovědnost za své činy cizejší než prosté slušné soužití.
 
Průměrná mzda vzrostla o pětikilo, reálná (tedy ta jež určuje kolik zboží si za mzdu koupíte) klesá stejně jako důvěra lidí v politickou reprezentaci. Už se ani o ní nevypráví moc vtipů. Lidi jsou už jen nasraní. Další jsou zoufalí a úměrně s tím roste koncentrace „lidských hovad“. 
 
Ten chce prodat ledvinu, ten odjel od pumpy bez placení, ta kradla v supermaketu, jiná zase zabila své tříměsíční dítě. Muž řval na svou bývalou učitelku během cesty vlakem že je „píča“, jiný si zase naskenoval a vytiskl nějaké pětistovky, dcera mlátila čtyři roky svou matku a média vytáhla, jako kouzelník z klobouku dalšího piráta silnic. Podvodníci prodávali vodu ředěnou kapkou nafty (která si mimochodem stále drží svůj cenový rekord) a lupič – idiot přepadl internetovou banku bez pokladny. 
 
Komedie? Tragikomedie? Ne realita. Perverzní realita o čemž svědčí i akt že véčkařská úplatkářská aféra, která se zrovna řeší před soudem  se stane předlohou divadelní hry. Ono asi lepší by bylo, aby se každá úplatkářská aféra stala předmětem trestního stíhání zakončeného přísnými tresty. Pak by možná lidi nemuseli žrát prach, ale měli by i nějaké prachy na živobytí, nebo na nájem.
 
Taky nám zkrachovala čtvrtá největší kampelička. Snad jste si do ní neuložili své poslední prachy.
 
 
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]