ProfilyProjevená hlava státu v projevu (1.1.2012)

 

A tak pravil Václav Klaus: „Rád bych se mýlil, ale nečeká nás lehký rok.“ Je jasné, že Václav v tom má jasno. Vždyť přeci před revolucí makal v prognostickém ústavu.
 
Je to věčný evergreen. Od dob kdy nám Gustáv Husák cpal šišky do uší, někomu i do krku, až po současnost, kdy se svou rétorickou šiškou do krámu přichází úřadující demokratický prezident. A protože tím je stále ještě Vašek Klaus, tak ho tady zase, jako každé novoroční poledne, máme, aby nám pověděl, co bylo v minulém roce fajn a co stálo za velký kulový. A Václav nezklamal. Aniž by pronášel nějaké recesistické frky, sdělil, že Evropu možná čeká v tomto novém roce recese a taky podotkl, že jsme si  v souvislosti se vstupem do EU, nastavili práh našich očekávání a nároků příliš vysoko. Jinými slovy – každý si myslel, že se bude mít jako na zámku a že to bude trvat věčně, jenže ono to nevyšlo. Pochopili to i Řecku a Itálii. Mladý Ital ve dne nepracoval a v noci tančil... no a teď bude muset do háku. 
Hlava státu si postěžovala i na vysoký stupeň vzájemné nedůvěry. No ono moc důvěře neprospívá sledovat ob den další a další prošustrované prachy spojené se státními zakázkami, bavit se nad korupčními kauzami a zároveň obcházet sekáče a nakupovat ve slevách nekvalitní, či prošlé potraviny, protože plánované reformy luxují kapsy důkladněji než vysavače o nichž by i Horst Fuchs z Teleshopingu řekl, že ho takový lux vysaje důkladněji než jeho stará při wunder orálku. 
 
Jenže reformy jsou pro nás nutné. Prezident chápe, že je na toto slovo hodně lidí alergických, ale někde se ty prošustrované prachy prostě sehnat musí. „Pokud se nechceme dočkat opravdu bolestivých následků, musí se tyto změny provést co nejrychleji," řekl. Bolí mobilní operátory, že lidi letos na Silvestra posílali míň esemesek? Určitě ne, to je spíš bolí že hodně lidí přestává platit jejich přehulené služby a exekutoři jim už nemají co vzít. 
Ne, žádný falešný optimismus není na místě. Ani falešné sliby. Nejsou volby. Loni si sice Vašek prál, aby byl uplynulý rok rokem ekonomického růstu, ale něco se nepovedlo a tak se budou se utahovat opasky. Nesmíme však ztrácet klid, elán a odhodlání. Odhodlá se méně přizpůsobivá menšina jít do práce a neparazitovat na sociálních dávkách. Elán krást má dneska kde kdo. A spousta šmejdů spojených s korupčními aférami je pořád v klidu. Tak kde je problém?
Hlavně že nežijeme v zemi, která je v bankrotu, či těsně před ním a kde jsou demonstranty zapalovány tisíce aut a demolovány stovky výloh obchodů. Jsme vlastně stabilní zemí, pohybujeme se v mírně pozitivním trendu, jen si neumíme najít politické lídry. Kdo našel třeba takového doktora Ratha? A co milionový posunovač Kocourek? Štramanda Kočí? Problém s nimi je, že ti se nějak našli, se spoustou jiných, sami a lidi se o nich dozví hlavně díky nějakému výživnému skandálu. Taky si prý závidíme a nepřejeme si. No to jsi Vašku objevil vážně Ameriku. Český národ už prostě je takový. Plný závistivých a nepřejícných hajzlíků. A je takový už odnepaměti.
A ve finále by si Vašek by si přál, aby byl nový rok rokem životní, když už ne ekonomické, pohody. Že by to byl ten počátek recese? Ono totiž s bandou vyžírků s imunitou na krku, jejichž kejkle denně plní novinové zprávy, se moc žít v pohodě nedá.
 
Jinak, pane prezidente, taky vám přejeme všechno nejlepší do Nového roku a doufáme že vám ježíšek donesl sadu hezkých psacích per. To v Chille byl fakt úlet.
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]