ProfilyDalší božské komedie (11.1.2012)

 

 
Celá koalice kývla na restituce církví. Nic překvapivého. Věci veřejné zůstávají u vládního korýtka, jak se předpokládalo, a fláterníci říkají: “Díky bohu, škváru dostaneme!” To že by jí, snad aby se přibíližili nejednomu svatému z historie, rozdali potřebným, to se asi moc předpokládat nedá.

 

Nikoliv boží bojovníci, ale sami nemocnice se snažily bojovat proti korupci konkrétním lékařům, tím, že nabídly pacientům, že si mohou vybrat konkrétního lékaře tím, že půlku všimného dají doktorovi a druhou nemocnici. A to vše úplně legálně! Božský nápad se nepovedl. Nemocnici nikdo nedal ani korunu. Proč, nikdo neví. Ani pánbůh. Pediatři zase díky změnám v legislativě neví, jak a komu vyúčtovat očkování, tak neočkují. Fotbalová asiciace se chystá sečíst všechny aktivní fotbalisty. Proč? Protože by ráda věděla komu všemu vyplácí dotace. A dotace se dají vzít i na zmrzlinu. Konkrétně stroj na zmrzlinu. Stačí, když jste žena, vlastníte cukrárnu v kraji Vysočina a máte za manžela místního krajského náměstka. K bohu se modlí i manželé nedaleko Přerova. Před časem jim vtrhla do domu voda a všechno vzala a dnes jim vtrhli do domu exekutoři a zachovali se stejně. Prý musí zaplatit dluh za svého syna, který s nimi ani nebydlí. V Tanvaldu proběhla rekonstrukce střelby důchodce na cikány, kteří ho údajně napadli. Rodina zastřeleného (podle ní chladnokrevně popraveného) nadává, že je neoběktivní, protože u ní nebyl bratr zastřeleného. Asi zapomněla, že ten původně vyověděl, že s na to nepamatuje. Inu, mluvit pravdu má tu výhodu, že si člověk nemusí pamatovat, co kdy řekl. 
Bankovní styk začíná být mastnější než styk s luxusní prostitutkou. Zákon sice zrušil některé nesmyslné poplatky, banky však vymýší nové. Nejeden z klientu už překvapivě lapá po vzduchu. Otázka je ale jak dlouho.V Česku totiž ubývají lesy a tak dýcháme horší a horší vzduch. Ubývají proto, že jsme si je vykácely. Ministry to zaskočilo. Kdo nás spasí? Snad bůh, když mu teď odklepli ty restituce.
 
A spásu hledá i Řecko. Místní chovají hlemýždě a pátrají po pokladech. Sbad jim to vyjde. Kdyby makali, nemuseli by vymýšlet ptákoviny.
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]