ProfilyBrigitte Bardot: Čtyři chlapi stačí, drahoušku?

 
Jestli se děti ve škole konkrétně posmívaly budoucímu sex symbolu, že je „plechová huba“ není známo, jisté však je, že malá Brigitte Anne-Marie Bardot dětskou krasavicí, které zamilovaní hošíci pozvolna si uvědomující, že jejich pindíci nejsou jen k čůrání, laviny zamilovaných dopisů nepsali. Malá Brigitte nebyla totiž nic moc extra. Brýle a rovnátka nikomu moc na kráse nepřidají. 
 
"Chtěla bych být dobrá herečka, ale je to nudné...jsem raději sexy," (Brigitte Bardot)
 
Její matka Anne-Marie byla o 16 let mladší než její otec Louis, ale to bylo v Paříži roce 1934 celkem běžné. Starší páni dokázali lépe zabezpečit rodinu, což u Bardotových platilo měrou vrchovatou. Obzvláště v nadcházejících válečných letech. Muž má peci ženu svých snů hýčkat. Malé Brigitte se tak dostalo výsad prestižních škol a do baletu a později lesku modelingu, kdy se jako neznámá kráska koukala z obálky nejednoho časopisu. Včetně Elle, kde si jí všiml režisér Robert Vadim. A tak se začala rodit romance mající na svědomí zrod světoznámé BB. Film Ta proklatá uličnice, který podle Vadimova námětu natočila v roce 1955 jako by předvídal její budoucí život. Hlavní hrdinka se v něm totiž promění za pomoci síťovaných punčoch z ošklivého káčátka v sexy labuť. Ostatně Vadim, který producenty přesvědčoval o kvalitách svého objevu slovy „„Je to sex na nohou,“ nebyl tak daleko od pravdy.
 
 
„V oblasti sexu není hrdinů. Každý dělá co může.“ (Brigitte Bardot)
 
Průlomovým byl rok 1956, a ptákovina jménem „A bůh stvořil ženu“. Brigitte provdaná za Vadima se kterým prožila jak bouřlivý románek, tak i ještě bouřlivější boj za to, aby se mohli vzít (první pokus o sebevraždu si prořila ve svých osmnácti) zazářila v několika lechtivých scénách vrcholících tanečkem Mamba na stole, který měl na světomí zděšení puritánské Ameriky, jež šlo pospolu s tuhnutím penisů pánské populace sedící v kinech. Pánbíčkáři se zběsile křižovali, křesťanské lobby si prosadily brutální cenzorské zásahy do filmu, nicméně lidé se do kin jen hrnuli. A vdaná Brigitte si zašoustala se svým hereckým kolegou Jeanem-Louisem Trintignantem. Už dávno nebyla zamilovaná osmnáctiletá husička, která dělala Vadimovi, co mu na očích viděla. Z BB se stala značka schopná probudit erekci i u impotentního jedince. Sex symbol, jehož styl najednou kopírovaly miliony žen na celém světě. Silně nalíčené oči v kontrastu s dlouhými blond vlasy, úzké tříčtvrteční kalhoty, upjatá trika a balerínky. A samozřejmě bikiny. Při pohledu na ně se bouřily hormony. Ty ještě více umocňovaly odvážné fotky BB na stránkách časopisů, včetně legendárního Playboye, stejně jako bulvární články o tom, koho sexy dračice s našplulenou pusou zase ojela. BB se rychle stala objektem zájmu bulváru a nadržených fotografů. Stejně jako rozdováděnou ozdobou nejedné párty. Jo a taky měla ráda zvířátka.
 
 
„Svět je malý; jednou se všichni sejdou v posteli.“ (Brigitte Bardot)
 
Manželství s Vadimem došlo svému konci v roce 1957. Brigitte se své pověsti sexbomby snažila dostát opravdu poctivě a za noc prý stačila vystřídat i několik chlapů a ještě si postěžovat, že „Angličani jsou mizerní milenci“. Její manžel, slovutný režisér, který měl pro zálety své ženy pochopení, pochopitelně rovněž nezahálel a o adeptky na společnost do své postele neměl nikdy nouzi. Stejně jako Brigitte, která mohla mít kteréhokoliv muže, na kterého ukázala. Brigitte si za milence vybírala svalnaté muže, většinou mladší, chudší a méně slavné, než byla ona sama. Bingo nakonec vyhrál herec Jacques Charrier, kterého si nejen vzala, ale dokonce si nechala od něj „naštěkat do boudy“. Vznikl z toho její jediný syn Nicolas. Nechtěný Nicolas, neboť BB mateřskými city ani trochu neoplývala. Ovšem i tato „idylka“ nepřežila ani tři roky a sexuální symbol byl opět bez závazků. Navíc s pořádně rozsekanou duší, což se hodně projevilo na jejím filmu Pravda, v němž dokonale ztvárnila sebevraždu hlavní hrdinky. Kritika tleskala a jen málokdo věděl, že podobnou depresi prožívá BB doopravdy, v reálném životě. Krátce po dotočení filmu se opět pokusila o sebevraždu. Prý chtěla uprchnout z povrchního světa.
 
 
„Střídám své manžele, ale ne své přátele.“ (Brigitte Bardot)
 
Možná si vzpomněla na své bezstarostné dětství, možná si řekla, že do stejné vody zase nevstoupí, dost možná v něm viděla svůj vytoužený typ ochránce. Manžel číslo 3 už nebyl z branže. Ale zato byl nechutně bohatý a tudíž se regulérní žena snů většiny mužské populace této planety, k němu hodila. Německým boháč a playboy Günther Sachsem se každopádně zdál být tím pravým. Jenže, bohužel, zdání někdy klame. Po dalších třech letech následoval třetí rozvod. Našpulené rtíky si tak museli počkat na další smyslné „masíčko“. I přes fakt, že Brigitte byla zarputilou vegetariánkou.
 
 
„S muži je to těžké. Jedni věčně otálejí, jak začít, a proto nedojdou k žádnému konci. Jiní zase chtějí hned začínat od konce.“ (Brigitte Bardot)
 
Nikdy netoužila stát se herečkou, přesto velmi zblízka poznala lesk a bídu slávy. Možná i proto opustila svět šoubyznysu tak brzy, před příchodem čtyřicítky. Na rozloučenou nafotila nahé akty pro Playboy. Ovšem, popravdě řečeno, neodešla na vrcholku své kariéry. Koncem šedesátých let šla kvalita jejích filmů strmě dolů.  V roce 1973 natočila poslední a pomalu mizela ze scény. Reálný sexuální symbol slábnul a vytrácel se do nenávratna. Zůstalo jen hledání toho pana dokonalého, který by se o ní bezvýhradně staral a miloval ji, napříč mnohými luxusními pánskými postelemi. Své vášnivé skotačení si mimo jiných prožil i zpěvák Gilbert Bécaud. Taky to nevyšlo. Teprve až začátkem 90. let poznala Bernarda d'Ormala, kterého si vzala v roce 1992
 
 
„Stará budu teprve tehdy, až nedostanu muže, po němž zatoužím.“ (Brigitte Bardot)
 
Sex symbol se vytratil se stářím, zůstala jen vegetariánská místy až fanatická bojovnice za práva zvířat podílející se na záchraně vymírajících druhů. Žije střídavě ve vile Madrague u Saint Tropéz a v Paříži se svým čtvrtým manželem, obklopená desítkami psů, koček, koz, poníků a kachen. I přes její tvrzení, že ideální manžel je jen nepotvrzená pověst, ten poslední, s číslem 4 je stále aktuální. Stejně jako problémy s kyčelními klouby a pověst jednoho z největších sexuálních symbolů všech dob.
 
„Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.“ (Brigitte Bardot)
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]