ProfilyMartina Sáblíková (27.5. 1987)

 

alt
Martina Sáblíková se narodila 27. května 1987 v Novém Městě na Moravě. Jedná se o naši vrcholovou sportovkyni, rychlobruslařku, několikanásobnou mistryni České republiky, Evropy, světa a olympijskou vítězku.
 
Martina Sáblíková je rovněž úspěšná cyklistka, má několik medailí z mistrovství ČR a bronz z mistrovství Evropy. 
 
Sport, kterým Martina začínala, byl basketbal (Basketbalový klub Žďár nad Sázavou). . K rychlobruslení ji přivedl její současný trenér Petr Novák. Založil rychlobruslařský tým Žďár (později NOVIS Team). Martině tehdy bylo 11 let a podmínky pro trénink nebyly nejlepší. V létě trénovala na speciálním prkně – vynálezu trenéra Nováka, v sezóně na přírodní dráze na Svratce, která byla jedinou rychlobruslařskou dráhou u nás.  
 
 Sáblíková se na mezinárodní sportovní scénu v její dominantní sportovní disciplíně, tedy rychlobruslení, poprvé objevila v roce 2002 – šlo o mistrovství světa juniotů, kde skončila na nelichotivém 36. místě. Na mezinárodní scéně se začínala prosazovat v roce 2004 a přelom zaznamenala na Olympijských hrách v italském Turíně, kde skončila čtvrtá v závodě na 5000 metrů a na mistrovství světa juniorů získala stříbrnou medaili (2006). Počínající rokem 2007 Martina přiváží ze světových závodů velké množství medailí – z mistrovství Evropy postupně přivezla dvě bronzové a čtyři zlaté medaile, z mistrovství světa jednotlivců přivezla celkem sedm zlatých a dvě stříbrné medaile. Ze ZOH v kanadském Vancouveru přivezla dvě zlaté (3 a 5 km) a jednu bronzovou (1,5 km) medaili. Také je třeba konstatovat, že Martina Sáblíková od sezóny 2005-2006 dominuje ve Světovém poháru.   
 
Martina Sáblíkova vedle mezinárodních sportovních ocenění získala u nás prvenství v anketě Sportovec roku (2007, 2009, 2010). V anketě sportovec Evropy skončila n 18. místě ( 2007 ). V letech 2007, 2009 a 2010 také získala prvenství v anketě armádní sportovec roku. 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]