ProfilyAristoteles Onassis (20.1.1906 – 15.3.1975)

 

 
Příběh Aristotelese Onassise, přezdívaného důvěrně Ari je klasickým příběhem silné osobnosti, která si jde tak tvrdě a dlouho za svým, až se ožení s vdovou po uctívaném americkém prezidentovi.

 

Malý Ari se narodil 20. ledna 1906 v turecké Smyrně. Táta lšeftoval s tabákem a tak všechno bylo fajn. Tedy do chvíle, než rolu 1922 Turci Smyrnu okupovali, Onasssisivi okradli a ti se tak rozhodlivrátit do své řecké domoviny. Tedy až na tehdy šestnáctiletého Ariho.
 
Ten se s 250 dolary vydal do Argentiny (původní cíl byl Amerika), kde začal podnikat v tátovo šlépějích – s tabákem který dovážel z Turecka. Začal vyrábět vlastní cigarety – značku Osman a Primeros (podobnost se šprckami je zcela náhodná), která se rychle ujala na trhu. Aby Ari zvýšil své zisky (obchod mu nebyl nikdy cizí), chtěl tabák převážet na vlastních lodích a tím začal budovat svou flotilu. A tím se začal datovat vznik Onassisova rejdařství, které se postaralo o jeho věhlas i bohatství. 
Není divu, že se kolem bohatého muže točila spousta žen. Ale i jich uměl Onassis dobře využít. Díky milostnému poměru s operní divou Marií Callasovou se dostal mezi argentinskou smetánku a díky sňatku s Athinou Livanos, dcerou lodního magnáta Stavrose Livana, se jeho bohatství, stejně jako perspektivy k dalšímu balíku peněz znásobili. Ostatně Onassis se stal ještě před tím než dosáhl třiceti let života. Začal obchodovat s americkou vládou (i přes fakt že ho v roce 1954 vyšetřoval FBI), které pronajímal tři své lodě a jeho první dva ropné tankery Aristo a Aristofaneus mu přinesly pohádkové bohatství.
 
Všechno však má i svůj rub. Onassisovo manželství, se ani trochu nevyvedlo. Vzešel z něj sice vytouřený syn Alexandros, stejně jako dcera Christina, ale jinak se jednalo o propadák, který skončil roku 1960 rozvodem. Onassisiva ex se posléze provdala za Johna Spencera-Churchilla, vévodu z Marlborough, a později za Onassisova největšího soka Stavrose Niarchose, vdovce po své sestře.Byla to šikovná holka, uměla v tom chodit.
Ari kontroval tím, že si v roce 1968 vzal za manželku vdovu po Američany milovaném prezidentovi JFK. Ale ani toto manželství se moc nevyvedlo. Ona ráda rozhazovala prachy a on rád chodil za jinými ženami. Navíc jí Onassisovi známí často a rádi označovali za „zlatokopku“.
 
Ovšem nejtěžší rána Onassise čekala, když roku 1973 zahynul jeho syn při leteckém neštěstí. Soukromý ostrov Skorpions se pak stal jeho opravdu netradiční hrobkou.
 
Onassis svého potomka přežívá o pouhé dva roky. Umírá 15. března 1975 ve francouzském Neully-sur-Seine na plicní pneumonii.
 
Svůj ohromný majetek rozdělil na dvě části - 55 % z něj získala dcera Christina, zbylých 45 % bylo věnováno nadaci Alexandra Onassise, vytvořené na počest zesnulého syna. Christinin podíl zdědila její jediná dcera Athina Roussel Onassis.
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]