ProfilyJak se v pátek demonstrovalo proti korupci.

 

Stanou se díky tomu od zítřka z politiků Mirkové Dušínové, kteří nabídnuté koruně řeknou radikálně: „NE!“ ???
 
 
A tak jsme zase demonstrovali. Tentokrát proti korupci. Odborářům se podařilo na Plackého náměstí svolat několik stovek lidí, kteří si s chutí zapískali na píšťalky, zatroubili na trumpetky a zakřičeli: „Demisi! Demisi! Demisi!“ A potom se všichni svorně, k nelibosti řidičů, neb měli omezen provoz. vydali na procházku k parlamentu.
 
 
Ano bylo to revoluční páteční odpoledne. Do „pražského Hyde parku“ tedy na palačák se již od dvanácté hodiny začali trousit první demonstranti. Studený vítr si pohrával s bílými i žlutými fanglemi, z repráků hrála snad keltská muzika a stánek s grogem a klobásami nikde. Jistě, opět se projevila i lidská tvořivost, takže nechyběli poutače s nápisy jako „Svatý Václave, zažeň vše zlé i dnešní Nečasy. A taky Klause!“ nebo radikálnější „S vládou jao na Islandu.“ Jeden z podomácku udělaných plakátů navrhoval „Založme stranu pro 99 % občanů. Stranu odborářů.“ Sakra, netušil jsem, že jsme zase všichni v odborech... Ale zpět na Palačák. Dorazil i Pepa z depa 4.odboj, Žižkovští Pepíci a samozřejmě řečníci. A zde je třeba říci, že mnohý z projevů měl hlavu a patu. Ano přetřásalo se 12 miliard ve Švýcarsku, různé korupční kauzy i fakt, že politická scéna poslední dobou smrdí jako žumpa. Tomu se dá těžko oponovat, zbývá jen dodat, že to smrdí napříč celým politickým spektrem. Doleva i doprava. Kritizovala se i politizace veřejné správy, zmiňovaly se trafiky za politické zásluhy a další nešvary, které soudnému člověku prostě musí lízt krkem. Demonstrující dav to dával najevo častým vykřikováním slůvka „Demise!“
 
 
A pak dorazil zádrhel. Demonstranti v demonstraci. Konkrétně dva demonstranti, kteří přijeli omlácenou dodávkou a opodál spustili vlastní šou v níž do mikrofonu provolávaly že vyměnit se musí všichni politici a varovali demonstrující, aby se nenechali zavést do slepé uličky na Malé straně a šli demonstrovat k televizi. Jistě evidentně jim šlo o to upoutat pozornost. Což se jim nakonec podařilo. Upoutali pozornost jak policie, tak antikonfliktního týmu tak i části demonstrantů, kteří jim přišli nadávat. A samozřejmě i médií, o co jim šlo asi nejvíc. No a než si stačili užít svých deset minut slávy, vydali se odboráři na procházku. Směr Malá strana, konkrétně parlament. Díky tomu se postupně zastavovala doprava na Rašínově nábřeží v úseku od Palackého náměstí, na Jiráskově mostě, Janáčkově nábřeží, v ulicích Vítězná, Újezd, Karmelitská a na Malostranském náměstí. Nejeden bodrý odborář vyzýval nasrané řidiče, aby šli s nimi. K žádné nehodě nedošlo, nikdo do demonstrantů nenarazil. 
 
 
Poslední dějství se pak odehrálo v parlamentu. Se zástupci odborářů se osobně setkal místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek z ČSSD a přijal od nich výzvu ke zřízení parlamentní komise pro dozor nad vyšetřováním korupčních kauz. A bylo po demonstraci. Všichni se mohli rozejít do domovů s pocitem netradičně stráveného pátečního odpoledne. 
 
P.S. Ve chvíli, kdy se začalo demonstrovat, zatkla policie šéfa městských strážníků. Údajně kvůli úplatkům. Kola korupce se točí dál. Bude zapotřebí sepsat další výzvu.
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]