ProfilyDemonstrace seniorů: Kdo bude demonstrovat příště? Homosexuálové?

 

 
„To že poprvé v historii naší republiky vyrazili senioři do ulic není senzace, je to tragédie!“ hřímá řečník do mikrofonu z provizorního „jevištíčka“ na schodech Rudolfina a dal odpovídá skandováním slova „Hamba!“ Paní v červených šatech hrozí švédskou holí.
 
Blíží se konec května a oslavy prvního máje, či různé pietní akce spojené s osvobozením vystřídala další demonstrace. Tentokrát důchodců, seniorů, kteří stejně jako všichni před nimi, přišli demonstrativně protestovat proti současné vládě. Takže i když se jednalo o historicky první demonstraci seniorů, jak bylo několikrát řečeno, nejednalo se o nic nového.  Tomu ostatně odpovídala i skladba řečníků a jejich proslovy. I zde se totiž sešli všichni staří známí, kteří jsou k vidění na ostatních demonstracích.
 
 
Od zástupce zdravotně postižených, zástupce studentů, zástupce odborů, všichni chrlili oheň a síru na Nečasovu vládu, která prosazuje valorizaci penzí o třetinu růstu inflace a třetinu růstu mezd, což seniorům připadá nedostatečné. V současné době se jich totiž většina pohybuje na hranici, nebo pod hranicí chudoby. A samozřejmě přišel na přetřes i výrok poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková, že senioři nižší důchody zvládnou, protože se narodili za války a ani poté nemohli dvakrát zbohatnout. Ostatně tato dáma svými slovy prokázala, že v parlamentu České republiky nemusí být nutné, aby v něm zasedaly inteligentní lidé. Veřejně s puncem zákonodárce takový výrok může prezentovat jen skutečně velký hlupák, nebo totálně arogantní člověk.
 
 
Ale zpět na Palachovo náměstí. Lidí (a nejednalo se výhradně o seniory) se zde sešlo něco přes tisícovku. Jaký to mělo efekt? Pravděpodobně žádný. Demonstrace všeho druhu se pomalu již stávají stereotypem doby, na který vláda ohánějící se proslovy, že musí dát republiku do pořádku (to že byla postupně za jednotlivých vlád, včetně té současné, rozkradena, už jaksi nedodává), zvysoka kálí. Význam takovéto demonstrace je asi stejný, jako kdyby jste chtěli s jedním sprejem rexony vlézt do žumpy plné fekálií s nadějí, že jí provoníte. 
 
 
Lidé si ta zanadávaly (časté slovo bylo zloději), stále častěji místo slova „Demise!“ skandovali „Defenestraci!“ a odborový šéf zmiňoval, že když nebudou vyslyšeni, budou muset přitvrdit. To ale zmiňoval již před nějakým časem na mnohem větší demonstraci, kde se dokonce hrozilo generální stávkou a skutek nejen že utek, ale médii proběhly fotografie s přátelského pokecu u piva. Tam se pár hodin po demonstraci šéf odborů Zavadil sešel s ministrem financí Kalouskem na kterého před chvílí spouštěl z řečnického pódia hromy a blesky. Tváří v tvář takové skutečnosti pak taková demonstrace spíš připomíná maňáskové divadlo. Ostatně tradice, že lid potřebuje „chléb a hry“ ve světě přetrvává již od dob starého Říma. V Česku jen zapomněli na chléb. Zato her (hlavně těch politických) si v poslední době užíváme více než dost. 
 
 
Zástupce studentů vyjádřil míru solidarity, zástupce postižených zmínil jako na předešlých demonstracích příkoří, kterých se jim od vlády dostává, taxikář Ponert diskutoval v zákulisí. Odborářský šéf zmínil ve svém proslovu doslova: „Tahle vláda přece nemůže být tak hloupá, slepá a negramotná, aby si těchhle odporů nevšímala.“ Pravda je však asi někde jinde. Vláda si toho určitě všímá, jenom je normálně ignoruje. A bude ignorovat tak dlouho, pokud se jí tyto protesty nějak citelně nedotknou. A to případ petice proti vládě, kterou na demonstraci přečetl předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes, určitě nebude. Ani následovný pochod seniorů k úřadu vlády.
 
 
Důchodci a senioři tak budou moci dnes v klidu spát s vědomím, že pro věc udělali maximum. Neberme jim to. I když je poslední dobou schopnost dát veřejně a demonstrativně najevo svůj názor devalvována faktem, že všechny demonstrace, blokády a pochody k úřadu vlády jsou jen plácnutím do vody a v podstatě jen exhibistickým cvičením. Což je vzhledem k výsledkům, jaký doposud přinesli, smutný fakt. Nahoře se stále odklánějí miliony, nebo se nosí v krabici od bot, stejně jako se přerozdělují štědré odměny. To bohužel žádná demonstrace, která není podpořena radikálními kroky, nezmění.
 
 
A tak se zbývá jen ptát. Za co se bude demonstrovat příště? A kdo bude demonstrovat příště? Maminky, hudebníci, umělci, pejskaři nebo snad homosexuálové? Ať již odpověď zní jakkoliv, výsledek bude stále stejný. A možná že se všichni pak sejdou s Kalouskem u piva. Homosexuálové mají totiž rádi, když je někdo donekonečna hezky česky zezadu ojíždí. Alespoň se to v lidových anekdotách povídá.
 
FOTOGALERIE z demonstrace
 
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
demonstrace_sen...
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]