Profily4DX nová kino dimenze, nebo pouťová atrakce?

 
Seděl jsem před velkým plátnem. Dva ninjové se chystali k boji. Vrh a kolem ucha mi prolétl šuriken. Bezděčně jse trhl hlavou, jak jsem ucítil proud vzduchu, který ho doprovázel. A pak mě někdo kopl do zas. Sedačka se zatřásla a já cítil zuřivou bitku na vlastní kůži.
 
Asi to všichni znáte ze zábavních parků, matějské pouti, či Dinoparku. 4D. Kráté filmíky, mnohdy nevalné kvality (ten z Dinoparku je opravdu hnus, o čemž se můžete přesvědčit ZDE) snažící se simulovat divákův zážitek dalšími efekty. Ovšem nyní přichází do Česka jiná liga. Ta nejvyšší. Na Andělu, v Cinema City, se otvírá první 4DX kinosál v Česku. A dokonce největší v celé Evropě.
 
 
U toho člověk prostě nemůže chybět. Představení nové kinodimenze spojené s ukázkou zážitku, který diváka čeká ve speciálně upravených filmech. A nejedná se o nějaké z prstu vycucané několika minutové slátaniny postavené na efektu, za které zaplatíte něco nad kilíčko. V tomto případě doprovodnými efekty, jako mechanický pohyb sedadel, vůně, prskající voda, či vzduch popsaný v prvním odstavci tohoto textu, budou vybaveny aktuální filmové trháky. Začíná se filmem Rychle a zběsile 6. (Recenzi najdete zde)
 
 
Pravda, tato podívaná radikálně zvedá cenu vstupného. V 3D provedení si takto film (plánuje se např. Wolverine 2, Podfukáři, či Osamělý jezdec) bude moci divák vychutnat za tři kila. A stojí to vůbec za to? Podle výkonného ředitele Cinema City International Moshe Greidingera, rozhodně ano. Podobné kino v Maďarsku je mnohdy vyprodané (o víkendu je vytížené zhruba na cca 90 – 94 procent, ve všední dny kolem sedmdesáti), tak proč by to nemělo fungovat v Česku. Doposud bylo do 4DX formátu upraveno cca 69 filmů, včetně Avatara. Staré filmy však nehrozí. Smíchovské 4DX kino bude hrát ty nové. Třeba druhé Šmouly. Dostane při nich divák modrý nátěr?
 
 
No to asi ne, ale během pořádné akční scény se alespoň může dočkat pořádně akční masáže zad. Do ksichtu mu klidně flusne potvora a nebude ani ušetřen spršky vody, když to bude korespondovat se scénou na plátně.  A ona i mlha, která doplní pochmurnou scénu, není k zahození. Minimálně pro momentální prožitek. A prý budou i bubliny. A taky lechtání. A spousta jiných překvapení, umocňujících zážitek z filmu. Nedej bůh, aby se hrdina nějakého filmu hrabal ve sračkách. A co na to teenagerské komedie, mnohdy s fekálním humorem? Hu, „lákavá“ představa.
 
 
A tak jsem vyzkoušel na vlastní kůži, jak se Iron man řezal s Mandarínem, Groodsovi se s pravěkou havětí přetahovali o vejce a ninjové z G.I.Joe zase mlátili na kolmé skalní stěně. Samozřejmě, ve všech případech se mi dostalo dostatečně zhuštěného, speciálně vybraného intenzivního prožitku, aby se efekty 4DX náležitě předvedly. Mnohdy to fungovalo skvěle, jindy mi třas křesla přišel až přehnaně zbytečný. Svůj účel však tato demonstrace splnila dokonale. Nenechalo mě to chladným. 
 
 
23. května první 4DX kino v Česku vyjede na svou rychlou a zběsilou jízdu. Společnost Cinema City si od ní slibuje mnohé. Ostatně do sálu číslo 3, v nákupním centru Nový Smíchov, nalila slušnou investici v podobě zhruba milionu Euro. Česko tak má po boku dalších 11 zemí světa novou kino atrakci. A nyní už jen záleží na vás, pokud si budete chtít nechat namasírovat záda, či vyfoukat hlavu, popřípadě zatřást vnitřnostmi, tím nejakčnějším způsobem a posléze svým známým nadšeně vyprávět, že jste se za tři kila „stali součástí filmu“. Ano, budete sice trochu (no spíš více) přehánět, ale to nevadí. My Češi už jsme takoví. 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]