ProfilyNejsem žádná „Haricefka“!

 
 
Martina jsem poprvé zaznamenal v talentové soutěži Superstár, kde jsem mu bezděčně dal přezdívku „Mončičák“ to bylo v posledním ročníku, kdy tato talentová soutěž netrpěla trapnými excesy Ewy Farné (mimochodem hodně velkej úlet castingového oddělení Novy) a z jejího lůna mohl vzejít a prosadit se, skutečný talent. Martin Harich je toho důkazem
 
I přes vykopnutí ze soutěže ho porota vrátila díky divoké kartě zpátky do hry a byť nakonec skončil na čtvrtém místě. Na nastartování slibné kariéry to však stačilo. První CD se jmenovalo Príbeh Snov (pro dementy kteří neumí slovensky překlad: Příběh snů) a druhé, které právě startuje do světa má název Nech. A právě na křest této placky s jedenácti songy, mezi kterými nechybí ani populární Posledná pieseň, se do pražského Bontonlandu sjela tlupa převážně fanynek tohoto bývalého člena folklórního souboru z Liptovského Mikuláše.
 
 
Jsou to právě fanynky, které tohoto čerstvě odmaturovaného interpreta s kytarou kolem krku vynášejí až do božských výšin. Ty dokonce získaly svůj název „Haricefky“. Pak je tu samozřejmě i talent, ale  každý ví, že i sebetalentovanější umělec bez příležitosti, či chuti se prosadit, mnohdy zůstane bezejmenným. Což u Martina, který si nechává familiérně přezdívat Maťo, nehrozí. Jekot několika desítek děvčat všech věkových rovin (byť ta pubertální převládala) nadšeně kvičí jako důkaz. Došla i jedna odrostlejší. Zhruba šedesátiletá. Že by Maťo letěl i v domově důchodců? Nebo snad podobenství k singlu Časovrat? No nepřemejšlejme nad tím a mrkněme na pódium. Moderátorka ohlašuje Martina, mobily a tablety se zaměřují na interpreta i s kapelou a už to jede.
 
 
Jedno je fakt, Martin je sympaťák a naživo mu to jde jedna báseň. Pálí do svého obecenstva jednu vypalovačku za druhou tak vehementně, že se brzy objevuje jak les rukou kymácející se tam a sem, tak i zapálené zapalovače. Minikoncert má grády a make-up nejedné dívenky bere za své díky slzičkám, že si mohou zavřískat tváří v tvář svému idolu. Tak je to správné, tak to má být. Babička se někam vytratila, asi jí ty decibely rvaly uši.
 
 
CD se křtilo Žinčicou, což je takový slovenský tradiční nápoj podobný kefíru. Vyrábí se z ovčího mléka, jak by vám asi vysvětlil kulinářský guru Polrajch, který působí čím dál tím víc arogantním dojmem. To samé však o Martinovi říci nejde. Byl milý a zdá se, že hvězdné manýry, kterými trpí kdejaká bulvárem vyhoněná hvězdička, netrpí. Žinčicu pak vyléval kmotr Michal Hrůza (autor hitu z titulků seriálu Vyprávěj) a tác pod politým CD držel producent. To aby žinčica nezasvinila koberec.  Po křtu pak Martin přidal pecku věnovanou neteři pianisty Spiaca princezná a v úplném finále si zazpíval se všemi fanynkami. Jedna ho uprosila, aby si na autogramiádu vzal svou červenou kytaru, Prý se chce s nim a s ní vyfotit. Další si na den pamatovala, že Martin byl naposledy v Praze před devíti měsíci. A jiná mu chtěla osobně poblahopřát k maturitě, se kterou se pochlubil.
 
 
V podstatě to byl křest jako každý jiný. Nebyl ničím zvláštní, ale pohodová atmosféra a přirozený Maťův výkon zapůsobili i na mě. Nepřeháním, když napíšu, že jsem se cítil fajn. A to nejsem žádná „Haricefka“. Naopak jsem cynický rejpal, který se původně těšil, jak si „Mončičáka“ rozebere na kusy a stádo s jeho fanynek s ním. A nakonec jsem s úděsem zjistil, že se během tohoto pátečního odpoledne v „Haricefku“ změnila moje nejmladší dcera. A tak se Mončičák změnil v Maťa a manželka si zrovna pouští jeho nové CD. Už asi po třetí.
 
FOTOALBUM ze křtu
Martin Harich: Blac´n White
 
martin_harich_b...
martin_harich_b...
martin_harich_b...
martin_harich_b...
martin_harich_b...
martin_harich_b...
martin_harich_b...
martin_harich_b...
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]