ProfilyPřed námi potopa (Povodeň 2013)

 
Fotoreportáž složená ze střípků nemá za svůj cíl detailně zpravovat o událostech týkajících se velké vody, která přišla roku 2013. Slouží jen k navození atmosféry města, které se z ničeho nic změnilo v jeden velký akvapark.
 
Příspěvky jsou řazeny v časové posloupnosti od spoda nahoru, tak jak v prvních dnech stoupala hladina významných českých toků. 
 
 
Voda padá. Padá a odhaluje bordel který se schovával pod její hladinou. Nic nového bordelu je v této republice více než dost. A ani mnohem větší povodeň, než byla tato, ho nesmyje. Bohužel.
 
 
 
Úřad vlády odolal. Barikáda před ním je němá. Vládní úředníci němí nejsou. Slibují pomoc, žonglují miliony jezdí po zatopených oblastech aby posbírali nějaký ten politický bodík a kolem jejich "boudy" se líně valí Vltava. Mimochodem, nárok na příspěvek prý nebudou mít ti movitější. Že by pro ně platilo: "Pomoz si sám, když jsi schopný?"
 
 
Díky faktu, že je hezky policisté mohli shodit své batmanské pláštěnky. V ulicích jich je ale stále třeba. Povodňoví turisté totiž chtějí suvenýry a tak se mnohdy stane, že začnou rozebírat protipovodňovou zeď. A objevily se i první případy rabování.
 
 
"Racek volá SOS! Racek volá SOS!" A to i přes fakt, že tento nouzový volací znak byl již zrušen.
 
 
Mnohé ze zastávek metra jsou stále mimo provoz. Katastrofický scénář se prý naštěstí nenaplnil. Nebo... :)
 
 
Nejtěžší bitva s vodním živlem v Praze je, jak se zdá, yybojována. Ovšem vodní živel stále ještě straší!
 
 
Praha se probudila do nového dne. Vltava v noci "kulminovala" a toto slovo si mnohý zapsal do svého podvědomého slovníčku, aby mohl dnes svou informaností a oduševnělostí oslňovat ostatní. Voda začala ustupovat, na zastávách MHD se objevily změny veřejné dopravy, vlaky jezdí, děti šly do školy a taky vykouklo sluníčko. Vida a hned vypadá vše veseleji. Alespoň v Praze. V Mělníku a hlavně na severu Čech v Ústí nad Labem drama teprve začívá vrcholit. Prezident Miloš Zeman popřál s úsměvem všem dobrý den a ať se prý neutopí. S výjimkou novinářů. Ti se prý utopit mohou. Povodeň si doposud vyžádala 6 obětí.
 
 
Na Moravě je zatím klid. Voda se tímto směrem začne valit až třetí den.
 
 
Povodňoví turisti komentují stav hladiny Vltavy. Nejeden most se proměnil v turistickou rozhlednu.
 
 
Těžká technika na Karlově mostě. Čištění pilířů.
 
 
Na pomoc v boji s katastrofou přijela i armáda. Každá ruka je dobrá.
 
 
Někdo povodeň prožívá s mobilem v ruce, kterým si fotí jak teče Vltava, jiný hází lopatou. 
 
 
Jaká je dopravní situace v centru Prahy? Vůbec ne špatná. Díky zákazům a dopravním omezením autem do centra cestuje málokdo. Kolony zde nehrozí.
 
 

Největší turistický magnet matičky stověžaté, je uzavřen. Turisti mají smůlu. Ovšem jen zdánlivou. Povodeň v Praze není každý den a tak se z katastrofy může stát turistická senzace.

 
 
Média samozřejmě nelení. Perou to do lidí pod tlakem. Aby byly dostatečně cool dramatizují situaci jak se dá. Záběr na reportéra jak s vážnou tváří chrlí do mikrofonu žvásty o rozdivočelé Vltavě, která se v tom samém záběru líně valí za ním, je opravdu cool.
 
 
Lidi se pochopitelně pouští do boje se živlem. Budují se protipovodňové bariéry. Bohužel se občas objeví ten případ, že stavební četa musela dlouho zkoumat "návod" jak jí postavit. 
 
 
 
Doptavní podnik tváří v tvář katastrofě uzavřel některé stanice metra a omezil tramvajové trasy. Emhádéčko tudíž začalo "praskat ve švech". Ovšem zaznamenat změny do jízdních řádů na zastávkách, se nestihlo. Méně chápajícím cestujícím, tak hrozila "betonová čekárna".
 
 
Přichází druhý den. Celá republika žije velkou vodou. Vltava má prý kulminovat. Nejprve ráno, potom odpoledne a nakonec se udělá až v noci. V jejím okolí labudě lidem nerušeně ukazují, že narozdíl od nich, oni v tom umí plavat...
 
 
Aqua park Folimanka.
 
 
„Ségra, kudy půjdeme do školy? Voda nám zaplavila cestu?“
„Tak nepudeme, budeme plavat.“
V nedělní večer bylo rozhodnuto, že následující den budou v Praze uzavřeny všechny základní, mateřské i střední školy.
 
Situace se rychle stává vážnou. dokonce i premiír slibuje, že okamžitě uvolní 300 mega pro potřebné. Což o to politikům teče v poslední době do bot už mocně. A to nemusí být ani povodeň.
 
 
Vedle Vltavy začala zlobit i Botič. Zdánlivě líná strouha nečekaně vyrostla v obra, který se vylil ze svých břehů a začal přidělávat vrásky. Brzy se například park na Folimance, kde ještě den před tím probíhaly v dešti oslavy dne dětí změnil v jeden velký bazén plný kalné vody, který policie omotala páskou se zákazem vstupu. 
 
 
Zpravodajství skloňuje slovo „Potopa“ ve všech pádech. Objevují se zprávy o prvních evakuacích. Krizový štáb oznámil, že zde máme krizi. Voda začíná být všudypřítomná. A to nejen v Praze. Sociální sítě začínají žít povodní. Píše se druhý červen a „praskla nám voda“. Mnozí se ptají. „Bude se opakovat rok 2002?
 
FOTOGALERIE (Před objektivem potopa (Pocitové album)
 
potopa_2013_01_...
potopa_2013_02_...
potopa_2013_03_...
potopa_2013_04_...
potopa_2013_05_...
potopa_2013_06_...
potopa_2013_07_...
potopa_2013_08_...
potopa_2013_09_...
potopa_2013_10_...
potopa_2013_11_...
potopa_2013_12_...
potopa_2013_13_...
potopa_2013_14_...
potopa_2013_15_...
potopa_2013_16_...
potopa_2013_17_...
potopa_2013_18_...
potopa_2013_19_...
potopa_2013_20_...
potopa_2013_21_...
potopa_2013_22_...
potopa_2013_23_...
potopa_2013_24_...
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]