ProfilyJak jsem se stal rasistou

 
Škola končí, prázdniny začínají. Děti opustily školní třídy a rozprchly se za dobrodružstvím. Někteří na flákačku do parku, jiní do hospody, oslavit konec školy. S kocovinou. Ti menší zase třeba do cukrárny. Na zmrzku. Firma Hájek slíbila každému školákovi, který přijde s vysvědčením zmrzku zadarmo... a taková nabídka se začátkem léta neodmítá...
 
Tudíž jsem se vypravil za zmrzlinou s holčičkami i já. Cestou jsme se stavili u KFC na IPáku, kde do „bezedného kelímku“ místo lahodného perlivého nápoje proudila odbarvená voda, nebo zředěná Pepsi bez bublinek, ale koho by dneska taková lapálie mohla rozhodit... další cesta vedla do Světozoru. Na zmrzku. Že tam bude naboucháno a fronta jako „sviň“ bylo dopředu jasné. Když je něco zadarmo, je vždycky fronta. A když je něco zadarmo a k tomu v omezeném množství, nemají se lidi problém, třeba i poprat. Nebo se chovat jako hovada. Říká se taky tomu "ta naše povaha česká".
 
Byli tři. Chlapec a dvě děvčata. Snědé pleti. Cikáni. Kašlu na politickou korektnost, rád nazývám věci pravými jmény. Vysvědčení garantující zmrzku zadara si nenesli. Asi nešli ze školy. Fronta se jim, stejně asi jako ostatním nelíbila a tak přišli s vlastním, ryze praktickým řešením. Jedna z dívčin vyčíhala situaci a zpočátku nenápadně se hezky zboku začlenila do jejího počátku. Druhá a chlapec ve slunečních brýlích, jí následovali a radovali se jak si "daj pistáciovou. Tu zelenou pyčo!" Jo, trochu mě to nakrklo a tak jsem k nim přistoupil a zeptal se, jestli si dělají srandu (možná jsem použil slůvko "prdel"), že předbíhají.
 
Mladík nechtěl asi před svými kamarádkami, možná že to byly sestry, ztratit tvář a začal mi mlátit klíny do hlavy, že tam už dávno stáli. Když jsem mu velice slušně vysvětlil, že kecá, neboť ještě chvilku postával pěkný kousek za mými hyžděmi snažil se mi vysvětlit, že těch front je všude tolik, že toto místo, kde zrovna stojí, je konec nějaké jiné? Na to nešlo moc rozumně odpovědět, tudíž jsem se zeptal jestli mě má za vola, nebo jestli má sníženou schopnost rozpoznávání. To už se začal vztekat a začal něco vykřikovat o diskriminaci. Stále slušně jsem ho poučil, že nenechávat se ojebávat není projev  diskriminačního chování. A tak jsem si vysloužil označení že jsem zkurvenej rasista a cikáni odcházeli středem. Chuť na zmrzlinu je asi přešla. 
 
Jasně jedná se o prkotinu, hodně komorní postřeh, lapálii, ovšem i v něm se odráží cikánské myšlení, což není myšleno nějak štvavě . Nenecháš se „ojebat“, podvést, nebo okrást, jsi rasista. Utlačuješ menšinu, která je tak malá, že nabyla dojmu, že může beztrestně dělat cokoliv. Dřív se to odůvodňovalo, jinou mentalitou. A to je špatně. V tomto mikroskopickém měřítku se jedná o srandu, ale v tom větším se vše může zvrhnout (no vlastně se již nejednou zvrhlo) v pořádný bordel. Obzvláště, když média, vláda a česká spravedlnost se kloní na stranu oné „diskriminované“ menšiny s jinou mentalitou. Důkazem budiž, že když cikáni spáchají vážný trestný čin, nebo někoho surově přepadnou, ve zprávách je to prezentováno jako obyčejná kriminální záležitost. To by bylo asi i v pořádku, kdyby nebylo faktu, že když něco naprosto stejného spáchají jiní, už létají érem slova o rasismu a nesnášenlivosti. 
 
Tyto řádky píšu zrovna ve chvíli, kdy na televizní obrazovce zuří válka v Českých budějovicích, kde se demonstrace vyvolaná cikánským poměrně brutálním útokem, zvrhla v další nechutné násilí. Vášně posílené frustrací z „dvojího metru“ se jistě postarají o nové bombastické titulky a evropské vztyčené prsty nad tím, jaký jsme národ rasistů. Včera jsem se „stal“ rasistou i já. Bohužel. Jen proto, že jsem se nechtěl nechat přeběhnout. Snad mě za to nepopožene policie k zodpovědnosti. Příště, třeba, když se budu bránit otevřenému útoku a nezůstanu na zemi se zakrvácenou držkou (to bych byl jen bezejmenná oběť kriminálního činu), stanu se agresivním rasistou. A doufejme, že se za těchto pár slov v nichž vyjadřuji svůj názor, nestanu rasistickým štváčem...
 
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]