ProfilyCikánskej humor, Pyčo Nééé. (Čechy v ČR nechceme)

 
Česko opět žije rasismem, tudíž budou mít v Bruselu co řešit. Poté co policie zpacifikovala „demonstranty“, kterým se nelíbily některé projevy cikánské zábavy, spočívající třeba v nářezu těhule, je zde kauza s romskou vlajkou a internetem se šíří vtipný článek o nové české nemoci. České vzteklině.
 
Jeho autorem je (alespoň podle podpisu) jistý Daniel Vladyka, který zde vyjadřuje o Českou republiku svou starost, neboť (citace) „Češi tu nejen kradou a vraždí, ale roznáší i nakažlivé choroby.“ Těmi je míněná již zmíněná Česká vzteklina, pro kterou autor dokonce vymyslel i odborný název – Bohemia Rabies. K jeho cti je ovšem třeba přičíst (a to není ani trochu myšleno ironicky), že jeho projev vyznívá alespoň na první pohled kultivovaně, ne jako četné výkřiky jeho soukmenovců na sociálních sítích, typu „Cesky kundi vojebau vase byli kurvy do kundy svym černým čurákem.“
 
Na druhý pohled se jedná o samoúčelný rasistický blábol. Text začíná exkursem do minulosti, tedy do dob, kdy kočovní cikáni kočovali po Evropě a díky své pověsti zlodějů slepic apod. měli mnohdy zákaz vstupu do vesnice. Kocour Mikeš mi budiž svědkem. Někomu jejich divoký způsob života může přijít romantický i dnes a rovněž je třeba říci, že často vzpomínaná nepřispůsobivost není stoprocentní. Vlastně i sám autor článku se rychle a účelně přizpůsobil dnes často citovanému dvojímu metru, či rasismu naruby. Úvod jeho díla je toho jasným důkazem (citace)
 
„Že jsou Češi plémě nečisté a špinavé se ví už od dob Mistra Jana a Komenského. Na hygienu to nedbá, o deodorantu to v životě neslyšelo, chodí to v zapařených tesilkách. Zkrátka, když řekneme, že jsou to prasata, tak urážíme prasata. Přirozeným prostředím pro Čehůny jsou odpadky, zbytky jídel, prach, moč a výkaly. V tomhle si lebedí a pijí své splašky, kterým říkají pivo, a jedí dřevotřísku, které říkají kabanos. Je logické, že společnost jim po čase začnou dělat breberky, vši, blechy, škvoři a jiná havěť, která má v genetické výbavě zakódované „Čech - toť můj bratr!“ Ruku v ruce s tímto odporným hmyzem přicházejí do ČR i nemoci dávno vymýcené nebo zatím nepoznané.“ 
 
Ne, nebudu zde polemizovat o cikánských hygienických návycích, nebo kultuře bydlení, byť si zde autor nahrál na kardinální smeč, ani pranýřovat laciné frky o vších a breberkách, neboť bych tím sklouzl na úroveň tohoto (dost jistě) rómského literáta. Místo toho se zamyslím na podstatou oné strašné české nemoci, (charakterizované autorem takto (citace) "...doposud neznámý druh vztekliny, která napadá lidi a dělá z nich slintající a krvežíznivá monstra. Filmaři mají zombie, živé mrtvé, Češi si svým hověním ve vlastních zvratkách a potu dokázali vypěstovat vlastní kmen“) která cikády sužuje tak moc, že touží to pom, aby byly Čechy bez Čechů. Což je sám o sobě dost paradoxní názor. Je to, jako kdyby k vám domů přišel Cikán a oznámil, že chce vidět váš barák, byt, bez vaší přítomnosti. No, na druhou stranu, pro většinu tohoto etnika to zase tak bizarně nezní. Příklad mnohých úlev a darů ze státní kasy z něj vychoval, to co je. Etnikum, které je v drtivé většině zvyklé si jen brát. A dávat maximálně někomu přes držku, když už není kde co dostat a tak je si to třeba „opatřit jiným způsobem“.
 
ČESKÁ VZTEKLINA - BOHEMIA RABIES
Přenašeč: Čech
Inkubace: Prakticky ihned
Přenos: Sliny, pot, pokousání
Místo výskytu: Šluknov, Duchcov, České Budějovice
Popis nemoci: Dvě stádia. V prvním stádiu se nakažený projevuje ještě jako normální člověk, ale po chvíli začíná nekontrolovatelně běsnit. Vulgárně napadá všechny okolo, zejména zdravé lidi. Vykřikuje nenávistná hesla a nekontrolovatelně škube tělem. Vyvíjí extrémní fyzickou činnost, pokud háže na policisty popelnice. Po zpacifikování začíná naříkat a lítostivě skučí. Tyto stavy se u něj posléze střídají. Poté upadá do letargie.
Druhé stádium je mnohem nebezpečnější - nakaženému vypadají všechny vlasy na hlavě. Vulgární útoky se stupňují, záškuby se přesunuly zejména do pravé paže, kterou smýká nahoru a dolů. K tomu vykřikuje nenávistné věci. Takto nakažený pacient je už natolik agresivní, že dokáže i zabít.
Vakcína: Není, pomůže jen utracení.
 
A jsme u jádra pudla. Autorovi vadí české protesty tváří v tvář agresivitě cikánské menšiny. Zaobaleno do vtipné statě to vyznívá jako cool vtip. Samozřejmě vtip, který ocení hlavně cikáni. Minimálně ti, kteří dokážou číst. A těch samozřejmě není málo, je jich většina, stejně jako většina z nich zná svá práva. Povinnosti už ne. Ale to už zase mlátíme prázdnou slámu, která již tleje v kompost nad jehož sílícím smradem zacpávají politici nos. Smutné je, že ho budou zacpávat tak dlouho, až se nedej bůh stane průser a rozepře s rasistickou příchutí (z jedné i druhé strany) přerostou ve velkou otevřenou nenávist a tím pádem velký průser.
 
Článek Daniela Vladyky je vtipný. Smrdí sice rasismem stejně jako mnoho jiných textů ultrapravičáků, ale je ve své podstatě neškodný. Mnohem lépe, než kdyby se Dan vydal s kamarády zkopat do parku nějaké děti, nebo znásilnit a zmučit mladého kluka. Já nepobírám jen jedno. Kdyby se přání Dana a všech, kteří provozují stránku Čechy v ČR nechceme, vyplnila a v naší kotlině by zůstali jen cikáni mávající svou zástavou s indickým prvkem, kdo by na ně proboha makal? A v tomto ohledu jsou aktivity těchto lidí, minimálně pro romskou komunitu, maximálně kontraproduktivní.  
 
P.S. Foto je pouze ilustrační s textem nemá nic společného
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]