ProfilyTrošku lidový křest DVD Babovřesky

 
Zdeněk Troška je režisér a Babovřesky je film. Tuto informaci bezesporu zná více než drtivá většina české populace. Včetně dětí. 
 
Troškova komedie Babovřesky totiž, navzdory prskání oduševnělých kritiků „udělala v kině kasu“ a návštěvností za sebou nechala jak Harryho Pottera, tak i třeba Pána prstenů. O intelektuálních sračkách kritiky často adorovaných do výšin megakulturní a pochopitelně prudce inteligentní podívané, ani nemluvě.
 
 
A tak pochopitelně uzrál čas, aby se tento lidový hit dostal na DVD. Pro mnohého celkem událost. Vždyť kdo by nechtěl mít své Babovřesky doma, obzvlášť když na něj trošku vříská jeho baba. Kdo by se nechtěl trošku zasmát „kameňáku“ mistra lidového humoru namísto každodenní politické frašky která už není k smíchu, ale k pláči. Kdo by nechtěl opět trošku zakusit svéráz jižních Čech, které Troška změnil ve svůj „troškaland“? A kdo rád trošku nenakupuje v Tescu? Právě tento obchodní řetězec totiž získal na následující dva měsíce exkluzivitu pro prodej DVD s touto komedií, na jehož obalu se Zdeněk Troška směje jako sluníčko. Není proto divu, že se křest odehrával před vchodem do Tesca, jež se součástí OC Nový Smíchov. Lídl je možná levný, ale Tesco je in.
 
 
Na křtu moderovaném Tomášem Krausem pochopitelně nechyběl režisér filmu, dorazil i Lukáš Langmajer a pochopitelně svérázné babky, jejichž jména sice nebudou mediálně bulvárně přetřásaná, jako třeba Ivetka „Džambulinka“ Bartošová, ale zato je s nimi větší sranda. Babky se tak ocitly před popravčí četou, kdy na ně mířily desítky foto objektivů se zřejmým úmyslem urvat si z každé svůj kousek. Jedna z nich ukázala jak vypadá Pepek námořník, další se pochlubila červeným apartním plážovým oblečkem. Smíchov ožil smíchem a rostoucím počtem návštěvníků. A pak začalo být hůř. Zástup autogramu chtivých návštěvníků OC Nový Smíchov připomínal přehradu, jejíž hráz hrozila, že se každou chvilku protrhne. A samozřejmě, že se protrhla.
 
 
Fanatický dav uctívačů Zdeňka Trošky a jeho filmů lačnící po podpisech všech zúčastněných se dal do pohybu. Ochrance začaly najednou naskakovat vrásky na čele. Mnozí byli nekompromisní. Jako třeba mírně přismahlý mladý muž, který se slovy, že má všechny v „pyčy“, hlavně ty „kokoty s foťákama“, překonal jako buldozer bariéru novinářů a volal na Zdeňka, aby se mu podepsal. Jiná paní lamentovala, že se jí její papír s podpisy někam ztratil a že si bude muset nechat podepsat nový. Hemžení kolem stolu začalo být krizové, až se do věci vložil sám režisér, aby lidem vysvětlil, že mají postupovat kolem stolu z leva doprava. Ochranka jeho návrh podpořila a tak se za chvilku vytvořila fronta jako za komančů na hajzlpapír. Jistý pán usoudil, že „to je k posrání“.
 
 
Fronta vedla kolem krabic s medovníkem, který se stal rovněž solidní ukázkou čecháčkovství, jež tak často probleskuje v Troškových komediích. Medovník byl totiž zadarmo. A bylo ho dost. Pro mnohé tudíž skvělá příležitost vydatně doplnit kalorie. A pochopitelně se neupejpat. Medovník tak začal plnit mnohé věci, které s gastronomií nemají nic společného. Od skleniček z MacDonaldu, až po obal DVD s filmem. Moderátor Kraus slůvky „Mladá paní, to by snad stačilo,“ dokonce zasáhl, když si jedna z návštěvnic usmyslela, že touto lahodnou sladkou pochutinou nasytí svou rodinu po dobu několika příštích dní. Mlask mňam. Sladké drobky lítají od papuly. Medovník je prima.  
 
 
A došlo i pochopitelně na křest. Rychlý špunt z lahve sektu a DVD pobrindané od šampáňa. Zdeněk troška při této příležitosti prozradil, že druhé Babovřesky půjdou do kin v únoru 2014 a třetí se začnou natáčet hned poté, začátkem léta. Padla taky otázka z davu. „Kde je Lucka Vondráčková?“ Odpověď byla promptní. „A my babky ti nestačíme?“ Odměnou jí byl CVAK na mobilní telefon. Malí chlapeček zamířil ke stolu s herci s úmyslem svlažit jejich nápojem hrdlo. CVAK! Další asi pětatřicátý movil v řadě zachytil babču jak si nalévá z lahve sektu. Paní na rohu nadává že se jí ztratil už třetí papír s podpisy a že si bude muset nechat podepsat už čtvrtý.
 
 
Inu byl to vskutku lidový křest. Lidový se vším všudy. Bylo tam hodně lidí, kteří (někdy až moc) projevili svou lidskou podstatu, kterou Troška ve svých filmech často s nadsázkou karikuje. Účastníci se tak změnili v jeden velký kompars reálné scény, jež si s mnohými těmi, nad kterými se ti samí mohou v kině potrhat smíchy, ani v nejmenším nezadají. Byla to sranda. A sranda musí být. Stejně jako po nadměrné konzumaci medovníku z obalu DVD musí zákonitě přijít „srajda“. 
 
 
A na závěr jeden teleshopingový tip. Síťovky (míněna je síťová taška) byla za komunistů hodně in. Když si koupíte DVD v Tescu, prý jí dostanete jako bonus.
 
fotogalérie ze křtu
 
babovresky_01
babovresky_02
babovresky_04
babovresky_05
babovresky_06
babovresky_07
babovresky_08
babovresky_09
babovresky_10
babovresky_11
babovresky_12
babovresky_13
babovresky_14
babovresky_15
babovresky_16
babovresky_17
babovresky_18
babovresky_19
babovresky_20
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]