ProfilyTragédie Challengeru

 

Rozpad Challengeru 73 sekund po startu, ktterý se uskutečnil dne 21.1.1986 je považován za jednu z nejdramatičtějších událostí 20. století. Příčinou exploze která vystřídaa další vesmírný triumf, bylo selhání pryžového těsnění na jedné z pomocných raket. V důsledku toho došlo k prohoření spoje mezi SRB a externí nádrží, což způsobilo explozi ještě před tím, než raketoplán dosáhl stratosféry. Tehdejší prezident USA Ronald Reagan označil členy posádky, kterými byli Francis R. Scobee (velitel), Gregory B. Jarvis, Ronald E. McNair, Ellison S. Onizuka, Judith A. Resniková, Michael J. Smith a Christa McAuliffeová (učitelka z New Hampshire), za hrdiny a NASA v důsledku havárie přerušila až do roku 1988 lety raketoplánů, přičemž přijala během svého vesmírného programu ještě přísnější bezpečnostní opatření.
 
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]