ProfilyJack Unterweger: Poeta, celebrita a sériový vrah s "práskačkou"

 
Dívka v dráždivé sexuální póze ležela v korytu Břežanského potoka. Až na silonové podkolenky byla nahá, jako kdyby chtěla uvítat svého amanta k milování. Ovšem její bílá kůže a trup zaházený větvemi prozrazovali, že jejím amantem byla nedávno smrt.
 
Jinde, šestnáct let před tím. Margareta rychle pochopila, že tohle nebude dobrej mejdan. Už když se svázaná ocitla v autě, bylo jasné, že je zle. Byť se rozum vzpíral uvěřit tomu, že tato cesta lesem je její poslední, stejně jako osmnáctý rok jejího života, irunie krutého osudu jí pozvolna začínala docházet. Hlavně, když jí to zvíře surově mlátilo ocelovým prutem přes hlavu a přes prsa. Pozvolna umdlévala. Když se potom kolem jejího krku obtočila její vlastní podprsenka, pomalu to ani necítila. Pak její vědomí vyhaslo, stejně jako naděje, že toto dobrodružství, ke kterému se nechala zlákat, přežije.
 
 
Jmenoval se Jack Unterweger a nebyl zrovna rodinný typ. Produkt rozpadlého manželství, chovanec dětského domova, nemanželský syn notorické alkoholičky. Dítě roku padesát, které nebylo zrovna studijním typem. Sedm tříd základní školy stačilo. Zbytek dohnala škola ulice. Kradl podváděl a když přišlo na věc dokázal si svůj vztek nad zpackaným životem vybít na ženách. To ho obzvlášť rajcovalo. Osud z něj udělal bastarda, tak se jako bastard choval. Když v tom lese nechal tu osmnáctiletou krávu, kterou poté co jí uškrtil podprsenkou roztáhl do polohy typické kurvy, vyloupil její byt. Moc to nehodilo. Blbejch sto marek. Soudce mu poté co ho policajti chytili dal víc, mnohem víc. Doživotí.
 
 
Svět v něm objevil celebritu. Jeho kniha "Očistec aneb cesta do kriminálu" se stala bestsellerem. Někdy je dobré vypsat se ze svých pocitů. A s šikovným agentem i výnosné. Jistě, zabil. Protože byl k tomu předurčen osudem. Teď za to pyká. Po právu. Kdyby mohl dostat ještě jednu šanci, už by se to jistě neopakovalo. To špatné, co si pro něj osud přichystal, si již odbyl. Nyní je třeba zase napsat nějakou hezkou pohádku pro děti. Nebo snad rozhlasovou hru pro mládež? Samozřejmě s nezpochybnitelným morálním poselstvím. Spisovatel  Jack Unterweger. To zní hezky. Bouřlivá minulost je dávno pohřbena. Je čas na rehabilitaci. Bestii v sobě už přeci dávno zabil a pohřbil do stránek své knihy.
 
 
„Věřila by jsi, že mě kdysi psychiatr označil za perverzního agresivního psychopata se sadistickými sklony?“ zeptal se Jack své přítelkyně. Jedné z mnoha. Ženy přitahovaly jeho a on přitahoval je. Stal se z něj reportér, který často čerpal své náměty z prostředí prostituce. Dostal druhou šanci. Doživotí se změnilo ve svobodu. 24.4.1990 opustil brány věznice. Ten den slaví svátek Jiří a lidová pranostika praví že „na svatého Jiří, vylézají hadi a štíři.“
 
Dívka v dráždivé sexuální póze ležela v korytu Břežanského potoka. Bylo září roku 1990. Pražská policie se dala okamžitě do vyšetřování. Ukázalo se, že mrtvou je devětadvacetiletá Blanka Bočková, která pracovala jako prodavačka a příležitostně jako prostitutka.  Byla první v řadě. Od roku 1991 se totiž v sousedním Rakousku začaly nacházet mrtvoly dívek, které měly několik společných věcí. Většinou se jednalo o prostitutky, byly uškrceny podprsenkou a jejich těla byla po smrti naaranžována do sexuálně dráždivé pózy. Jasný modus operanti. Rakouský vrah prostitutek získal přezdívku „Vídeňský kurýr“. Jenže kde ho hledat?
 
 
Před rakouskou policií stál zdánlivě tvrdý oříšek, který hravě rozlouskl penzista, kriminalista ve výslužbě jež upozornil na velké souvislostí s jednou vraždou spáchanou v polovině sedmdesátých let. Tou, za níž byl odsouzen na doživotí Jack Unterweger. Ten samý, který se nyní v pozici celebrity policii smál a občas napsal článek o neschopnosti policie chytit vraha prostitutek. Jeho výsledky nevedly k ničemu. Měl pokaždé alibi. Průlom pak zaznamenal až nález Unterwegerova starého BMW, které nechal sešrotovat a v jehož pozůstatcích se našly stopy DNA Blanky Bočkové z Břežanského potoka.
 
 
Maska spadla. Jednou bestie, pořád bestie. Literární celebrita, která dokázala fundovaně mluvit o svém díle smrděla zaschlou krví. Perverzní představy, palčivé nutkání, to všechno chtělo ven a literatura, jako ventil nestačila. Následným vyšetřováním bylo rychle zjištěno, že v blízkosti míst, kde k vraždám prostitutek došlo se Unterweger skutečně pohyboval, případně byl s oběťmi těsně před jejich smrtí viděn. Vraždící celebrita však nemohla být vyslechnuta, protože se jako pára nad hrncem vypařila do USA. Vzápětí našli místní policisti další zavražděné prostitutky s podprsenkou kolem krku. Dvě v Los Angeles a jednu přímo v Hollywoodu. Jack Unterweger tak překročil svůj rakouský stín a stal se světovým sériovým vrahem. Zbytek byla iž rutina. Jack Unterweger byl zatčen FBI 27. Února 1992. V Miami na Floridě. Prázdniny skončily. Stejně jako hvězdná kariéra literáta. Zůstal jen sériový vrah.
 
Epilog podprsenkového vraha a literární celebrity je prostý a stručný.  20. dubna 1994 začal v rakouském Štýrském Hradci soudní proces, který byl medii byl označován jako proces XX. století. Za účasti mnohé Unterwegerovy fanynky. Rovněž vás napadá, že mnohé ženy si o to skutečně říkají? 
 
 
Trvalo to dva měsíce a 28. června 1994 byl vynesen rozsudek. Doživotí. Za prokázaných devět vražd, z projednávaných jedenácti. Jack se ještě na místě odvolal a nevypadalo to, že by ho věc nějak více vzrušovala. Ještě v budově soudu poskytl početným novinářům interwiev. Byl velmi sebevědomý a podle svých slov i nevinný. O šest hodin později spáchal ve své cele sebevraždu. Oběsil se 29.6.1994 na přívodní šňůře holícího strojku. John Malkovich jej pak ztvárnil ve své divadelní inscenaci „Zpověď sériového vraha“. A tak se tady Unterweger poflakuje mezi námi dodnes.
více ze společnosti >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]