ProfilyEva Braunová: „Mému drahému Ádovi s láskou. Muck!“

 
Nebyla to láska jako z románu. On byl všemocný vůdce, pán Evropy s ambicemi stát se pánem světa a ona volnomyšlenkářská dcera učitele. Dělil je věkový rozdíl třiadvaceti let. Přesto ti dva však k sobě našli cestu. A byli spolu až do smrti. 
 
Rodilá mnichovanka se poměrně rychle vymanila z vlivu přísně katolické rodiny a hlavně autoritářského otce a od svých sedmnácti let začala pracovat  jako asistentka ve fotoateliéru Heinricha Hoffmanna, který byl nejen Hitlerův dobrý známý, ale i oficiální fotograf NSDAP. Toužila se stát herečkou. Nicméně právě ve fotoateliéru se roku 1929 seznámila s Hitlerem, toho času na vzestupu. Je možné, že v tomto ambiciózním charismatickém řečníkovi rozpoznala hned zpočátku výhodnou partii? To se neví přesně, jisté však je, že se zamilovala. Tak šíleně, že si postupem času chtěla jeho přízeň zajistit a udržet i třemi pokusy o sebevraždu. Ale ani Hitler nezůstával vůči její vyzývavosti chladný. Ovšem vše v mezích normy. Občas si zašli na jídlo, občas do kina.
 
 
Teprve až tři roky poté se jejich vtah více zintenzivnil. Stalo se tak po sebevraždě Hitlerovi neteře a o čtyřicet let mladší milenky, která mu říkala „strýček Alf“ (Adolf byl na mladý masíčko) Geli Raubal. Údajně se zabila kvůli vědomí, že strýček Alf si všímá víc Braunové než jí. Nicméně Eva si v tu chvíli myslela, že má volné pole působnosti. Bohužel nevěděla že Hitler se setkává ještě s dalšími ženami,mezi nimi byla i Renate Müller,jejíž údajná sebevražda vypadnutím z okna hotelu zůstala rovněž nevysvětlena.
 
 
"Hitler vždy tvrdil, že jedině Eva Braunová a jeho vlčák Blondi mu budou věrni až do poslední chvíle." (Albert Speer)
 
Každopádně Eva vycítila svou šanci a už se jí nepustila. A Áda po delším váhání, zda tento vztah nenaruší jeho politickou katiéru, zabral. Snad proto, že podle jeho představ Eva bez výhrad fyzicky splňovala nacistickou představu o kráse árijské rasy. Obdivoval její dívčí krásu a nazýval Evu rusalkou. Nosíval žluté orchideje a bonboniéry. Souložili se v bytě Hoffmannových.
 
A byla ruka v rukávu. Byla to výhra? Jak se to vezme. Hitler, který disponoval jen jedním varletem, nebyl totiž ideálním typem vášnivého milence. 
 
 
Díky jisté formě psychopatismu se u Hitlera během sexu střídaly dvě fáze. Sadistická a masochistická. Během jedné se dokázal udělat jen tehdy, když svou partnerku ponižoval, kopal do ní a během druhé dokonce vyžadoval, aby na něj žena močila a kálela. Braunová tedy musela za život v přepychu po boku všemocného vůdce zřejmě draze platit. Hitlerovy sexuální praktiky, při kterých musela lézt i po čtyřech a svému fuhrerovi sprostě nadávat, však byly vykoupeny bezstarostným bohatým životem. Narozdíl o jiných lidí směla sledovat zahraniční filmy a číst jejich časopisy. Milovala, když se mohla opalovat nahá,což Hitlerovi velmi vadilo. Taktéž měla v lásce fotografování.  Byl to krásný život. Bohužel chudý na city.
 
 
Hitler totiž Braunovou záměrně upozaďoval. Ne snad proto, že by se za ní styděl, ale nemohl si dovolit přijít o mnohdy až hysterickou přízeň německých žen, které ho zbožňovaly. Pro ně musel, podobně jako v současnosti členové chlapeckých hudebních skupin, zůstat nezadaný. A navíc musel působit dojmem, že jeho jedinou láskou a smyslem života je Německo. Což Eva samozřejmě těžce nesla.
 
A tak se pokusila o sebevraždu. Vzala otcův revolver a střelila se do krku. Kulka těsně minula tepnu a Eva skončila v nemocnici. Když to nepřineslo kýžený výsledek pokusila se v roce 1935 o sebevraždu znovu.  Tetokrát si vzala prášky na spaní,Phanodor. . Opět neúspěšně.
 
 
Od této události ji Hitler jmenoval svou osobní sekretářkou v Mnichově jí zařídil byt, obstaral auto s řidičem a platil rentu. Od roku 1936 s ním pobývala i v jeho alpském sídle Berghof u bavorského Berchtesgadenu. Nyní však Evu Braunovou znepokojovala nová nejistota. Strach jestli nebude jednoho dne opuštěna a zapomenuta. A taky žárlivost. Moc dobře věděla, že její pozice milenky byla neustále ohrožena.Také jí bylo dobře známo, kolik nadšených dopisů s vyznáním lásky od žen Hitler dostával, kolik krátkodobých známostí měl údajně za sebou i kolik fascinovaných vdaných žen ho prosilo o schůzku s tím, aby je obdařil dokonalým árijským potomkem.
 
 
Což bylo téměř nemožné. Hitler se postupem času stával impotentním.  Podle Speera si prý nechával podávat nejrůznější hormonální přípravky a Evě měl dokonce jednou doporučit, aby si pro sexuální uspokojení raději našla jiného partnera. Také Hitlerův poněkud šarlatánský osobní lékař Morell říká, že spali odděleně. Ostatně i v jejich posledním útočišti, stísněném bunkru pod říšským kancléřstvím, měla Eva Braunová svou vlastní ložnici.
 
 
„Byla velmi dobře oblečená a upravená a chovala se přirozeně. Nebyla ideální typ německé dívky, kterou jste viděli na náborových plakátech pro BDM nebo v ženských časopisech. Její vlasy byly pečlivě upravené a měla hezkou tvář . Eva Braunová nebyla vysoká, ale měla velmi hezkou postavu a odlišný vzhled. Věděla, jak se oblékat ve stylu, který jí vyhovuje a nikdy vypadal, jako kdyby to přehnala - vždycky se zdálo, že je vhodně a vkusně oblečená,i když nosila cenné šperky. Evě nebylo dovoleno měnit svůj účes. Jakmile se objevila s vlasy tónované do mírně tmavší barvy a při jedné příležitosti, Hitler byl šokován: "Vypadáte úplně cize, zcela jste se změnila.Jste úplně jiná žena!" a Eva Braunová se rychle přebarvila zpátky na původní barvu.“ (Traudl Junge, nejmladší Hitlerova sekretářka)
 
 
Všechno má svůj konec. Našla ho tedy i plánovaní Tisícíletá Říše i milenecký vztah Evy a Ády. Válka se chýlila ke konci a Němci sklízeli bouři, kterou zaseli. Nejprve docházelo k postupnému ochlazování vášní i citů. Už v roce 1943 se Eva svěřila Speerovi,že Hitler se jí plně nevěnuje a když už ano,tak je unavená a a nechce s ním mít sex. Eva taky dost často brečela,když se jí Hitler plně nevěnoval. V roce 1944 Eva pozvala na Berghof svého bratrance Gertrauda Weiskera,který po návštěvě prohlásil,že Eva je ta nejnešťastnější žena,jakou kdy viděl.
 
 
Přesto na přelomu března a dubna 1945 Braunová i přes Hitlerovi protesty odjíždí z Mnichova do Adolfova bunkru v Berlíně. Tam 29. dubna 1945 spolu uzavírají manželství. Evě Braunové se tak vyplnilo její nejvroucnější přání a po více než patnácti letech známosti se mohla na oddacím listu konečně podepsat jako Eva Hitlerová, rozená Braunová.  
 
 
Radost však netrvala dlouho. Následující den, po zjištění, že Berlín bude brzy obsazen Rudou armádou, společně spáchali sebevraždu. Jejich těla byla potom vynesena do jednoho z kráterů před bunkrem, polita benzinem a spálena.  Jen pár hodin poté, co se rozloučili se životem, nad polorozbořenou budovou Říšského sněmu symbolicky zavlála rudá vlajka. V době smrti bylo Evě 33 let.
 
Eva Braunová tak definitivně vystoupila z hustého stínu svého milence a splnil se jí sen. Být součástí historie.
 
 
 
 
 
 
více o válkách >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]