ProfilyJulius Schreck (13.7.1898 – 16.5.1936)

 

 
Kámoši jak hrom nebyli jen Jerry a Tom, ale taky Julius a Áda. A to i přes fakt, že o Juliusovi, zakladateli SS se dnes už moc neví.
 
Julius Schreck narozený 13. července 1898 v Mnichově, byl veteránem první světové války, kde bojoval v jednotkách Freikorps von Epp. Není divu, že po neslavném (alespoň pro Němce) konci tohoto konfliktu, trpěli i Julius frustrací nad represemi ze stran vítězných mocností, které porážka Německa s sebou přinesla. Jeho vstup do vznikající fašistické strany byl tudíž zákonitým a logickým krokem. Vstoupil do ní v roce 1920, stejně jako Adolf Hitler, čímž se jejich cesty nerozlučně spojily.
 
Julius byl od samého počátku velice aktivní, díky čemuž stál u zrodu SA (Sturmabteilungu) a rovněž i předchůdce SA s názvem Stabswache, která během veřejných akcí fungovala nejprve jako osobní ochranka Hitlera a později i celého vedení NSDAP, což bylo při nástupu fašismu, který se začal ostře vymezovat a agresivně drát do popředí, více než potřeba. Členové této „organizace“ se tak cvičili hlavně v pouličním boji a jejich výcvik jim mnohokrát přišel vhod. Jedním z prvních členů byl i pozdější ministr Rudolf Hess.
 
Sherck samozřejmě nechyběl ani při tzv. Pivním puči v Mnichově, po kterém byl, stejně jako Hitler a ostatní fašističní čelní představitelé, zatčen a uvězněn. Proto není divu, že po znovuzaložení NSDAP měl o kariéru postaráno. V té době stál u zrodu Schutzstaffel, které později proslula jako nechvalně známá SS a stal se jejím prvním velitelem. To až do roku 1929, kdy jej ve funkci vystřídal Heinrich Himmler. A v té době se Julius stal Hitlerovým osobním řidičem.  A nejen to. Díky jeho podobě s vůdcem často zaskakoval i jako jeho dvojník.  Od roku 1934 Julius do politiky již vůbec nezasahoval.
 
Německého zadostiučinění za porážku v první světové válce se již Julius nedočkal. Druhá světová válka se ho tak netýkala. V roce 1936 onemocněl meningitidou a dne 16. května téhož roku zemřel. Hitler mu vystrojil velkolepý pohřeb, kde ho označil za velkého muže doby. Z pohřbu pak Adolfa odvezl nový řidič, Erich Kempka.  Paf přišla válka a na Juliuse se zapomnělo. Na jeho bandu rváčů, terá nakonec vstoupila do historie jako SS už nikoliv.
 
 
více o válkách >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]